Wpierw zamknęli, teraz informują o powodach

18
1818

Władze gminy Lwówek Śląski nie stanęły na wysokości zadania. Dopiero po interwencji oburzonych czytelników i naszym materiale “Lwówek Śląski: Dlaczego wygrodzili parking?“, w którym opisaliśmy powody wyłączenia części parkingu w centrum Lwówka Śląskiego wczoraj włodarze w lakonicznym komunikacie poinformowali mieszkańców o zaistniałej sytuacji:

 

Gmina i Miasto Lwówek Śląski informuje, że zostaje wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z rozpoczęciem robót budowlanych związanych z przebudową części Placu Wolności w Lwówku Śląskim (trasa średnicowa przejazdowa przez Plac Wolności odcinek od ul. Sienkiewicza do ul. Orzeszkowej). Termin realizacji przebudowy przedmiotowej części Placu Wolności wyznaczony jest do końca czerwca 2020 r. Prace prowadzone będą etapowo w sposób jak najmniej utrudniający ruch drogowy. – czytamy w komunikacie na stronie lwóweckiego magistratu.

Niestety, wszystko po fakcie. Trudno nie odnieść wrażenia, iż kolejny egzamin z kontaktów z mieszkańcami został oblany.

18 KOMENTARZE

 1. Oblany! I to z kretesem.

  Miasta o wyższej kulturze organizacyjnej stawiają znak zakazu parkowania z datą obowiązywania od “za tydzień” i tablicą z wyjaśnieniem dlaczego.

 2. Bzdury.

  Wszystkie niezbędne informacje są podawane. Czy gmina musi tłumaczyć każdą swoją decyzję na facebooku czy ogłoszeniami na słupie? To potrzebny by był sztab ludzi od podawania informacji. Nie ma sensu kręcić afery. Dobrze, że po latach marazmu coś jest zmieniane dla dobra mieszkańców, a nie “żeby było” – niepraktyczne schodki, które właśnie będą przerabiane, czy niewymiarowa hala sportowa za kilka baniek albo zjazd z ulicy Górnej, który pół roku jest przy opadach śniegu i oblodzeniu wyłączony z ruchu. Tego nie widzieliście?

  • Do DLW
   TAK! Gmina i Miasto muszą zamieszczać takie informacje – to jeden z obowiązków Gminy. Przecież nie robią to ze swoich pieniędzy tylko podatników (mieszkańców Gminy).
   Nie trzeba sztabu ludzi od informowania, wystarczy jedna osoba odpowiedzialna za to, wykonująca inne obowiązki. Jest tak wiele inwestycji w naszej Gminie i Mieście, że sztab ludzi jest zbędny.
   W “dobrym tonie” jest by przy każdej inwestycji stała tablica informacyjna z budowy lub planowanego przedsięwzięcia, z podstawowymi danymi – data rozpoczęcia i zakończenia, wykonawca, inwestor, kontakt.
   Aferą to nie jest, ale utrudnieniem dla mieszkańców.
   Jak dobrze pamiętam, niepraktyczne schodki były wykonywane nie tak dawno i ktoś to odebrał i zatwierdził.
   Niewymiarowa hala, ale do czego niewymiarowa? “Stara”, czy “nowa”? Zresztą to bez znaczenia. Stara przy SP 1 to dzieło na szybko, żeby ówczesny klub Browar Lw.Śl miał gdzie grać w wyższej lidze siatkarskiej (nie udało się). Nikt wtedy nie myślał o tym, że można by było kiedyś grać np. w ręczną:(
   “Nowa” też budowana na szybko, żeby środki nie przepadły, przez nieistniejącą już firmę partaczy z Zielonej Góry, która nie wykonała rzetelnie zadania. No ale się cieszmy z tego co mamy.
   Jeśli chodzi o zjazd z Górnej w czasie śniegów i lodów (których dawno nie było) to też zadanie Gminy. Są osoby odpowiedzialne do których należy dzwonić, pisać. Nie lepiej wygląda sytuacja w zimowych warunkach sytuacja na ul. Zwycięzców (od wjazdu na Górną do Sikorskiego). Długo by opowiadać….
   Do sedna, SUWEREN JEST PO TO BY PILNOWAĆ I SPRAWDZAĆ CO WŁADZA ROBI (za nasze pieniądze)
   NIC O NAS, BEZ NAS

   • Ale nie robić afery z tego, że przed rozpoczęciem prac nie było informacji co to za prace. BEZ PRZESADY. Dajecie się robić pewnym osobom jak małe dzieci. Tym osobom, które chciały zyskać kosztem urzędu GiM, ale im się nie udało więc teraz co by nie było, to urząd zły. Ludzie są ślepi i nie potrafią ocenić obiektywnie sytuacji. Sprawdzać i pilnować władzę jak najbardziej, kręcić afery z byle powodu – NIE.

  • Skoro na tapecie rynek lwowecki to moze wprowadzic strefe 20 i polikwidowac wszystkie znaki pozostawiajac jedynie kilka zebr na ciagach do szkol (jezeli konieczne) i wstawic wysepki na dwukierunkowych… no… ale do tego trzeba niekarania za przejscie nie na pasach.
   I skoro juz ma byc parking w rynku to moze z ograniczeniem czasowym.

   A na gornej to moze najpierw zlikwidowac wysypisko smieci.

 3. “Sztab od podawania informacji”?!!! Nie było żadnego urzędasa który by mógł zadzwonić choćby na 887 606 206 i powiedzieć: “Ty tam, napisz, że przerabiamy i zamkniemy kawał rynku”. To pokutuje komuszy sposób myślenia – siedzimy na stołkach, robimy co chcemy i kiedy chcemy a plebsowi od tego wara ! Na szczęście coraz wyraźniej społeczeństwo widzi, że to nie norma – to patologia.

 4. Dawajcie się dalej nakręcać, dawajcie…..

  Straszna rzecz, że Kowalski z Malinowskim nie dostali informacji z jakiego powodu ogrodzony parking. Powodów do plotek nie ma. Straszne.

 5. Zabawne to wszystko. Była taśma 18 marca, to po co pisać na stronie Urzędu? Bo kilka miejsc postojowych? 19 rano ruszyły roboty i informacja była tego samego dnia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here