Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego. Miał 3 promile

1
1476

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 40- letniego mieszkańca Lubania. Mężczyzna chwiejnym krokiem wsiadł do swojego pojazdu na stacji benzynowej, po czym przejechał na parking pobliskiego marketu. Badanie wykazało u mężczyzny 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w minioną sobotę pod jednym z marketów w Gryfowie Śląskim. Z relacji świadków, którzy widzieli zdarzenie mężczyzna chwiejnym krokiem wyszedł ze stacji benzynowej, a następnie wsiadł do Land Rovera, wyjechał na drogę wojewódzką, po czym podjechał pod pobliski market. Świadkowie udali się za pojazdem, jednocześnie powiadamiając operatora nr 112. Gdy kierujący Land Roverem zatrzymał się zgłaszający bezzwłocznie udał się do tego pojazdu zaparkowanego na środku parkingu i zauważył zasypiającego mężczyznę. Po otworzeniu drzwi samochodu wyczuwalna była silna woń alkoholu. Zgłaszający zabrał kierującemu kluczyki i uniemożliwił mężczyźnie oddalenie się przed przybyciem policji.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce interwencji skierował patrol policji.

Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik wyniósł 3 promile. 40- letni mieszkaniec Lubania stracił prawo jazdy, wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here