W pożarze stracili wszystko. Pilnie potrzebują pomocy

12
5203

W niedzielę 19 kwietnia 2020 roku w zamieszkiwanym przez trzy rodziny (łączni 19 osób) budynku w Skorzynicach koło Lwówka Śląskiego wybuchł pożar. Na miejscu pracowało 7 zastępów państwowej i ochotniczych straży pożarnych. Mimo szybkiej i sprawnej akcji strażaków straty są olbrzymie.

czytaj: Poważny pożar Skorzynicach

W wyniku pożaru zniszczeniu uległy część mieszkalna oraz dach budynku, który w zeszłym roku został odremontowany.

Ogień zabrał nam wszystko, co budowaliśmy przez lata. Chcemy jakoś to odbudować ale bez Waszej pomocy nie będzie to możliwe – piszą mieszkańcy, którzy na portalu zrzutka.pl organizują zbiórkę funduszy, które pomogą im wrócić do normalności.

W tym koszmarnym pożarze poważnie ranny został 10 letni chłopiec, który z poparzeniami trafił do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Ma znaczne oparzenia ciała i jest w ciężkim stanie. Do szpitala w Legnicy przewieziono jego matkę, której stan jest dobry.

Chciałbym Was prosić o jakąkolwiek pomoc w tych trudnych dla nas chwilach. Potrzebujemy dosłownie wszystkiego, każdej rzeczy – mówi Pan Waldemar.

wpłać na zrzutkę

Tak wygląda dom po pożarze (zdjęcia od poszkodowanych)

12 KOMENTARZE

 1. Proszę podajcie informacje w jakich rozm. ubranka dla dzieci i dorosłych są potrzebne? Proszę również informacje kto zbiera rzeczy dla pogożelców? Jakiś kontakt cokolwiek…

 2. A jak ktoś nie ma fb to co!? Niekazdy ma portale społecznościowe. Bardzo prosimy o informację ogólne dla wszystkich. Jak można pomóc bo co z tego że mogę pomóc jak nie wiem do kogo się z tym zgłosić i co konkretnie mogę przekazać.

 3. Osoby które zajmują się zbiórką Anna Jarosz (783058288) albo Angelika Koblak ( 783 826 111) lub sołtys Skorzynic Tadeusz Wojtala (605 934 704) , poniżej podaje rozmiary:
  Pościele, kołdry, poduszki, koce, środki czystości, higieny osobistej.

  Buty męskie rozmiary:
  42,44,45,46
  Buty damskie rozmiary:
  37,41

  Spodnie rozmiary w pasie
  Męskie :
  88cm, 98cm, 113cm
  Damskie:
  56cm, 40cm

  Koszulki, bluzy, swetry:
  Męskie:
  L, XL, XL,
  Damskie:
  M,L,XL

  Również też trzeba: materiały budowlane , sprzęt AGD, łóżka, środki czystości i artykuły życiowe

 4. Cześć wszystkim. Zobaczyłem komentarze osób, które już zaciągnęły pożyczkę z czystego serca, a potem postanowiłem złożyć wniosek zgodnie z ich zaleceniami i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na moim osobistym koncie bankowym kwotę 50 000,00 USD, o którą prosiłem. To naprawdę świetna wiadomość i doradzam wszystkim, którzy potrzebują prawdziwej pożyczki, aby złożyć wniosek za pośrednictwem swojego adresu e-mail ([email protected]) lub Whatsapp +16314912234. Cieszę się, że otrzymałem pożyczkę, o którą prosiłem

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here