Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego. Miał 3 promile

5
1165

Obywatelskim ujęciem zakończyła się próba wyjazdu z parkingu nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało u mężczyzny 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj, 17 maja br., pod jednym z marketów w Lwówku Śląskim. Z relacji świadków, którzy widzieli zdarzenie mężczyzna chwiejnym krokiem wsiadł do osobowej Toyoty i próbował wyjechać na drogę główną. Osoby, które widziały całe zajście niezwłocznie podbiegły do pojazdu i udaremniły kierującemu dalszą jazdę, jednocześnie wzywając na miejsce Policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, którego wynik wyniósł 3 promile. 40- letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi celem przeprowadzenia z nim czynności w postępowaniu przyspieszonym.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadków, dzięki którym nie doszło do tragedii na drodze.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here