Koniec Tesco w Jeleniej Górze

1
1663

Hipermarket Tesco w Jeleniej Górze został wytypowany przez właścicieli spółki do likwidacji. Sklep będzie funkcjonował tylko do 31 sierpnia b.r.

 

Decyzję o zamknięciu hipermarketu podjęły władze sieci sklepów Netto, które przejęły spółkę Tesco. O zamknięciu sklepu zdecydował brak rentowności tej placówki. Wszystko też wskazuje na to, że z uwagi na swoje rozmiary kompaktowy hipermarket przy ulicy Jana Pawła nie zostanie przekształcony w dyskont Netto. Jeleniogórska placówka znalazła się wśród 11. sklepów Tesco przeznaczonych do likwidacji jeszcze w tym roku. Los brytyjskiego detalisty w Polsce jest już przesądzony. Firma wycofuje się z polskiego rynku. W roku bilansowym 2017/18 zamknięto 14 sklepów, w ubiegłym roku bilansowym 2018/19 były to już 62 markety, a w ostatnio zakończonym roku 2019/20 działalność przestały prowadzić 24 placówki. Sieć Netto przejęła 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne Tesco.

O zamknięciu sklepów i zwolnieniach pracowników poinformowali na Facebooku związkowcy z działającej w Tesco Polska organizacji związkowej “Solidarności”.

-/24jgora.pl/-

1 KOMENTARZ

  1. “Decyzję o zamknięciu hipermarketu podjęły władze sieci sklepów Netto, które przejęły spółkę Tesco. O zamknięciu sklepu zdecydował brak rentowności tej placówki” BZDURY –
    To nie władze Netto zadecydowały tylko firma Salling Group i o zamknieciu tej palcówki nie zadecydowano dlatego że nie była czy nie jest rentowna. Zamykają bo nowy inwestor czyli Grupa Salling nie inwestuje w tak duże powierzchnie handlowe jakim jest jeszce Tesco Jelenia Góra

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here