Obywatel Ukrainy kierował samochodem mając blisko 2,5 promila

6
1428

Mężczyzna był kompletnie pijany i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

 

Kolejny pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu. Stwarzał on nie tylko zagrożenie dla siebie, ale także dla innych uczestników ruch drogowego.

W poniedziałkowy poranek 25 kwietnia 2022 roku policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego lwóweckiej komendy podczas patrolu zauważyli w Żerkowicach pojazd typu bus, który poruszał się od krawędzi do krawędzi jezdni. Mundurowi natychmiast zatrzymali go do kontroli.

Jak się okazało za kierownicą siedział 39- letni obywatel Ukrainy. „Mężczyzna był kompletnie pijany i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila w wydychanym powietrzu. W związku z popełnieniem przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.” – wyjaśnia sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Po wytrzeźwieniu mężczyźnie został przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 39- latek dobrowolnie poddał się karze jaka została mu przedstawiona, tj. 10 tysięcy złotych grzywny oraz 3- letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here