Co burmistrz Lwówka Śląskiego zrobiła z petycją mieszkańca?

2
1523

Mieszkaniec gminy Lwówek Śląskim wystąpił z petycją w sprawie obniżenia ceny za korzystanie z siłowni w szkole nr 2. Minęły ponad trzy miesiące …

 

 

O petycji, z jaką do władz miasta wystąpił jeden z mieszkańców Lwówka Śląskiego na stronach Lwówecki.info pisaliśmy na początku października br. Wówczas wskazywaliśmy, iż w naszej ocenie podnoszenie cen wstępu na siłownię, czyli do miejsca, gdzie mieszkańcy mogą trenować a tym samym dbać o zdrowie powinno być ostatecznością i nastąpić jak już nie będzie gdzie ciąć kosztów, gdzie oszczędzać. (czytaj: Petycja w sprawie ceny karnetu za korzystanie z siłowni)

Pismo w sprawie obniżenia ceny za korzystanie z siłowni na hali sportowej przy szkole podstawowej nr 2 do urzędu w Lwówku Śląskim wpłynęło ostatniego sierpnia br. – 31.08.2022. Tak data wpływu do urzędu widnieje na przybitej pieczątce. Na drugiej pieczątce jest mało czytelna, aczkolwiek możliwa do odszyfrowania data wpływu do rady miejskiej.

Petycja ta miesiąc później została opublikowana na stronach internetowych urzędu (30 września 2022 13:51).

Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach żądam zmniejszenia kwoty karnetu za korzystanie z siłowni, ponieważ w siłowni nawet nie ma klimatyzacji, toalety nie są zaopatrzone choćby w mydło. Nasza propozycja jest następująca – karnet za kwotę 100,- brutto na cały miesiąc. Tak, jak wygląda to we wszystkich innych siłowniach, bez limitu czasowego.” – mogliśmy przeczytać w petycji.

 

 

czytaj: Nowy cennik korzystania z hali sportowej w Lwówku Śląskim

W dniu 12 grudnia 2022 roku sekretarz Gminy i Miasta Lwówek Śląski z upoważnienia burmistrz Szczęsnej udzielił odpowiedzi na petycję:

Na podstawie art. 13. Ust 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014r. o petycjach (t.j. Dz.U. 2018 poz. 870), w odpowiedzi na petycje z dnia 30.09.2022r wniesioną drogą tradycyjną w przedmiocie zmniejszenia kwoty karnetu za korzystanie z siłowni, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, informuje, że w miesiącu styczniu 2023r. zostanie ogłoszony przetarg na najem lokalu użytkowego z przeznaczeniem na siłownię znajdującego się w budynku hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim.
W związku z powyższym petycja jest bezzasadna ze względu na zmianę sposobu użytkowania siłowni.” – odpisał sekretarz Szawłowski.

Człowiek, obywatel, mieszkaniec miasta, wyborca czekał tyle miesięcy, żeby dostać taką odpowiedź. Takie rzeczy to chyba tylko w Gminie Lwówek Śląski?2 KOMENTARZE

  1. W gruncie rzeczy to nie ma obowiazku korzystania z danej silowni i zawsze mozna wybrac silownnie z klimatyzacja. Kupujac karnet czloweik godzi sie na zakceptowanie regulaminu danej silowni takiej jaka ona jest. oczywiscie kazdy ma prawo zlozyc petycje , co nie jest jednoznaczne z jej pozytywnym rozpatrzeniem. Mozna by skladac petycje o obnizenie cen np komunikacji , w sklepach itp.
    Moze bedzie mozna sie potargowac z nowym dzierzawca , ktory pewnie jako podmiot prywatny – sam bedzie ustalal ceny ( malo prawdopodobne ,zeby zostaly obnizone) . I wcale nie jestem zwolennikiem obecnej wladzy w miescie – tylko mysle ze neiktorzy szukaja gownoburzy .
    Kwestia zaopatzrenie toalet to chyba sprawa do inspekcji sanitarnej . Oni tam chyba maja dosc restrykcyjne przepisy .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here