Obóz szkoleniowy klas mundurowych

3
888

Od 9 do 13 stycznia licealiści uczęszczający do Zespołu Szkół w Lubomierzu byli na obozie szkoleniowym w Szklarskiej Porębie.

 

 

Zajęcia w głównej mierze skupiały się na doskonaleniu umiejętności z zakresu turystyki pieszej, krajoznawstwa, orientacji w terenie, pływania, wspinaczki sportowej, zielonej taktyki czy korzystania z noktowizora. Ponadto uzupełnieniem były zajęcia na hali sportowej z zakresu gier zespołowych i ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Uczniowie cyklicznie rozpoczynali dzień od porannej zaprawy, następnie reszta dnia była wypełniona bogatym programem zajęć. W ramach szkolenia wychowankowie odbywali obowiązkowe warty nocne, co pozwoliło im poczuć namiastkę specyfiki pracy w służbach mundurowych.

 

 

Uczniowie podczas szkolenia mieli okazję odwiedzić takie miejsca jak Wodospad „Szklarki”, Chybotek, Złoty Widok, Chata Walońska(gdzie mieli okazję przejść Chrzest Waloński), Wysoki Kamień, Schronisko Orle czy Chatkę Górzystów, co w rezultacie przyczyniło się do poszerzenia wiedzy na temat lokalnych atrakcji turystycznych.

Obozy tego typu są świetnym sprawdzianem dla młodych adeptów służb mundurowych, ponieważ pokazują, że skutecznie można przeciwstawić się własnym słabością, ponadto takie przedsięwzięcia zacieśniają relację pomiędzy młodzieżą.

-/Mateusz Sadowski Zespołu Szkół w Lubomierzu /-

3 KOMENTARZE

  1. Brawo Lubomierz widać że nauczyciele moją dobry kontakt z młodzieżą,nie ma tu zakazów i nakazów jednak można się porozumieć z młodzieżą jeśli się tylko chce i jest się pedagogiem z powołania.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here