Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 dla medyków

6
730
fot.: KPRM

Do 1 marca 2022 r. szczepionkę przeciw COVID-19 muszą przyjąć osoby wykonujące zawód medyczny, farmaceuci, studenci medycyny i pracownicy podmiotów medycznych. To właśnie te osoby mają bezpośredni kontakt z chorymi na koronawirusa. Obowiązek nie dotyczy osób, które mają przeciwwskazania do szczepień, ze względu na stan zdrowia.

 

Wprawdzie początkowo obowiązkowe szczepienia miały dotyczyć nauczycieli, służb mundurowych i medyków, to jednak ostatecznie rząd został przy obowiązku tylko dla tych ostatnich.

Jak podaje resort zdrowia w pełni zaszczepionych jest 92 proc. lekarzy i 82 proc. pielęgniarek, położnych i farmaceutów. Ci, którzy się jeszcze nie zaszczepili muszą to zrobić do 1 marca 2022 roku. Minister zdrowia podpisał rozporządzenie o obowiązkowych szczepieniach dla zawodów medycznych. Zgodnie z nim 1 marca każdy pracownik ochrony zdrowia będzie musiał udokumentować przejście pełnego szczepienia na COVID-19. Obowiązek szczepienia przeciw COVID-19 dotyczy również ozdrowieńców z grupy zawodów medycznych, farmaceutów, studentów medycyny i pracowników podmiotów medycznych.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here