Jest decyzja ws. nowej stacji bazowej telefonii komórkowej sieci PLAY

6
3592
wieża telekomunikacyjna nadajnik

Stacja bazowa telefonii komórkowej z masztem o wysokości do maksymalnie 63 metrów ma się wkrótce pojawić w naszym powiecie.

 

Na terenie Polski mamy blisko 40 tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej. Tylko na terenie Dolnego Śląska takich stacji jest ich ponad 3 tysiące. Te dane jednak bardzo szybko się zmieniają. Operatorzy stale zwiększają ilość nadajników. Na rynek wchodzą także nowsze rozwiązania.

Dziś wielu osobom trudno sobie wyobrazić życie, bez dostępu do „komórki”. Dla nich nie ma nic bardziej irytującego jak brak zasięgu. Z drugiej strony są jednak obawy o zdrowie, o szkodliwy wpływ nadajników, wytwarzanego pola elektromagnetycznego. Interesy jednych i drugich są wręcz niemożliwe do pogodzenia. Niemniej rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej wydaje się być nieunikniony. Operatorzy nie tylko modernizują istniejące stacje, ale stale budują nowe. Kolejna wkrótce ma stanąć na terenie gminy Mirsk.

Jaki wpływ na zdrowie każdego z nas ma sieć telefonii komórkowej? To możesz sprawdzić tutaj.

Dnia 7 grudnia na stronach mirskiego urzędu zawisło zawiadomienie o wydaniu dnia 26 listopada br. decyzji Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk o ustaleniu warunków lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej PLAY – LBA3103 inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej PLAY – LBA3103.

Stacja ta ma składać się ze stalowego masztu telekomunikacyjnego o wysokości maksymalnie 63 metrów, wraz z szafami sterującymi, zespołem anten nadawczo – odbiorczych sektorowych i radioliniowych, urządzeniami nadawczymi oraz przyłączem energetycznym. Stacja bazowa telefonii komórkowej ma stanąć na działce nr 206/4, obręb Mroczkowice, gmina Mirsk.

„Zgodnie z art. 49 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego ww. obwieszczenie uważa się za doręczone po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia.” – informuje burmistrz.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here