Nowy teledysk Butów Sapera już w sieci

1
885

W środę wieczorem miała miejsce premiera nowego teledysku wywodzącego się z Lwówka Śląskiego zespołu Buty Sapera. Jego tytuł to „Kubeczek”.

 

Kubeczek, to po niego sięgamy codziennie rano, to w nim parzymy poranną kawę i herbatę. I to właśnie ten banalny kubeczek stał się tematem przewodnim kolejnego utworu napisanego przez Mariusza Maculewicza.

Grupa Buty Sapera powstała w minionej epoce, czasach, o których dziś młodzież uczy się na lekcjach historii. Wówczas to paru kumpli postanowiło założyć zespół muzyczny. Mieli własnoręcznie robione gitary, olbrzymi zapał, towarzyszył im młodzieńczy bunt. W twórczości nie przeszkadzały im trudności sprzętowe, problemy lokalowe, czy wszechobecna cenzura. Mieli swój styl. Punk rockowa kapela szybko zdobywała nowych fanów. Po kilku latach triumfów i sukcesów kapela rozpadła się. Przez dwie dekady nikt nie słyszał o Butach Sapera. Aż wreszcie w 2012 roku grupa reaktywowała się i dała m.in. znakomity koncert w lwóweckim ratuszu. Jednak ta reaktywacja nie trwała zbyt długo. Tak jak szybko się połączyli, tak samo szybko ich drogi znowu się rozeszły.

Mijały kolejne lata. I wreszcie w 2019 roku Mariusz „Grucha” Maculewicz i Krzysztof “Mikuś” Mikułko po raz kolejny reaktywowali zespół, weszli do studia i nagrali na płycie dwa utwory „Peron” i „Plany”. Oba utwory zostały napisane na początku kariery zespołu. Jak wspominał nam ich autor, Mariusz Maculewicz „Peron” napisał w 1985 roku będąc jeszcze w szkole podstawowej a utwór „Plany” napisał Mikuś mając jakieś 17 lat.

Od tamtego czasu wywodzący się z Lwówka Śląskiego zespół święci kolejne triumfy na listach przebojów. Apetyty na koncerty ostudził covid. Jednak kapela nie poddaje się. Pół roku temu pojawił się kolejny teledysk „Anormalny świat”.

czytaj: Buty Sapera historia wielkiego powrotu

W dniu 30 marca 2022 roku premierę miał czwarty teledysk – „Kubeczek”. Utwór napisany przez Mariusza Maculewicza, śpiew Krzysztof “Mikuś” Mikułko, chórki Karolina Leszko, perkusja Michał Biernacki, muzyka i gitara M. Maculewicz.

Dziś, to jest 31 marca 2022 roku premiera tego utworu będzie na liście Hit Planeta w Muzycznym Radiu. Zachęcamy do słuchania i głosowania na nasz zespół.

Zachęcamy do wysłuchania w całości

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here