Szybka stacja ładowania samochodów elektrycznych w Gryfowie Śląskim

0
1224
Gryfów Śląski stacja ładowania samochodów elektrycznych Solar Eco Energia 7

Polacy coraz chętniej kupują samochody elektryczne. Tych przybywa także w powiecie lwóweckim. Dostrzegając potrzeby rynku firma Solar Eco Energia wybudowała ogólnodostępną, szybką (DC) stację ładowania samochodów elektrycznych.

 

Koniec ery samochodów spalinowych

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej do 2030 roku pojazdy o napędzie elektrycznym powinny stanowić 35% globalnej sprzedaży. Mowa tu zarówno o pojazdach osobowych, jak i o pojazdach ciężarowych, autobusach oraz motocyklach. Jednocześnie, zgodnie z planami Komisji Europejskiej i programem sygnowanym nazwą „Fit for 55”, po 2035 roku ma obowiązywać zakaz rejestracji pojazdów z silnikami zasilanymi benzyną, olejem napędowych, a nawet gazem.

Raczkujący rynek elektromobilności

Już dziś na naszych ulicach, nie tylko tych w wielkich miastach, ale także na terenie powiatu lwóweckiego dostrzec możemy auta zasilane prądem, czy to posiadające napęd hybrydowy plug-in (PHEV, ang. plug-in hybrid electric vehicles), czy też wyłącznie elektryczny (BEV). I zapewne w dobie niestabilnych cen paliwa takich samochodów mogłoby być u nas więcej, ale problemem nadal są stacje ładowania, a właściwie ich niedostatek.

Gdzie naładować samochód elektryczny?

W regionie nieśmiało pojawiają się pierwsze ładowarki samochodów elektrycznych. Te powstają przy marketach, hotelach, ale są to głównie stacje powolnego ładowania (AC). Tych szybkich jest jak na lekarstwo.

Szybka stacja ładowania elektryków (DC) w powiecie lwóweckim

W ostatnich tygodniach przy drodze krajowej nr 30 w Gryfowie Śląskim uruchomiana została jedna z pierwszych w regionie szybkich stacji ładowania elektryków. Jest to dwustanowiskowa ładowarka o mocy 60 kW udostępniona dla wszystkich przez firmę Solar Eco Energia, która od ponad 10 lat zajmuje się szeroko pojmowaną techniką grzewczą, z uwzględnieniem najnowszych technologii oraz ekologicznych, odnawialnych źródeł energii. W ofercie gryfowskiej firmy są piece nowej generacji, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła a od niedawna również stacje ładowania, które każdy może ustawić we własnym garażu, czy na terenie firmy.

Ogólnodostępna, szybka stacja ładowania samochodów elektrycznych

Takich domowych instalacji Solar Eco Energia wykonała w regionie już cały szereg. Jednak z tych mogą korzystać wyłącznie właściciele, bądź np. hotelowi goście. Natomiast z tej zlokalizowanej przy ulicy Przemysłowej 4 w Gryfowie Śląskim skorzystać może każdy kierowca elektryka.

Stacja ładowania DC, plus automaty z kawą i jedzeniem

Już wkrótce przy nowej stacji ładowania elektryków zlokalizowanej tuż przy drodze krajowej nr 30 z Jeleniej Góry, przez Gryfów Śląski, Lubań, Zgorzelec do granic państwa pojawi się miejsce do odpoczynku, a także automaty z napojami i jedzeniem.

Zapraszamy kierowców do przetestowania nowej ładowarki samochodów elektrycznych w Gryfowie Śląskim. Gdzie powinna powstać kolejna taka stacja?