Nowy rok zaczął się od pożaru budynku

6
4254
fot.: OSP Przecznica

Od gaszenia pożaru budynku, który niegdyś był mieszkalny, a dziś służył jako budynek gospodarczy nowy rok rozpoczynają strażacy z powiatu lwóweckiego.

 

Kilkanaście minut po godzinie 8 rano 1 stycznia 2021 roku do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w Kłopotnicy koło Mirska.

Na miejsce natychmiast zadysponowanych zostało siedem zastępów strażaków, w tym trzy zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP KSRG Mirsk, OSP KSRG Rębiszów oraz OSP Przecznica i OSP Proszowa.

Po dojeździe okazało się, iż w starym budynku, który niegdyś był mieszkalny a ostatnio służył mieszkańcom jako budynek gospodarczy doszło do zapalenia się składowanego tam siana. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia. Akcja trwała trzy godziny. W tym czasie strażacy musieli rozebrać sporą część dachu obiektu, przerzucić i przelać wodą zgromadzone siano.

Po dojeździe na miejsce zderzenia było widać kłęby dymu wydobywające się ze wszystkich możliwych otworów. Po zlokalizowaniu źródła ognia została rozebrana część dachu, aby wyrzucić palące się siano, które znajdowało się na strychu. – wyjaśniają na swoim profilu druhowie z OSP KSRG Mirsk.

Działania strażaków zakończyły się kilkanaście minut przed południem.

To pierwszy pożar w nowym 2022 roku. Strażakom, ale i wszystkim Państwu życzymy, by takich zdarzeń było jak najmniej.

Zdjęcia: Fb.: Ochotnicza Straż Pożarna w Przecznicy

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here