Kolejny przypadek śmiertelny w powiecie lwóweckim

4
2272

Ostatniej doby znacząco wzrosła liczba wykonanych testów na koronawirusa. Tym samym odnotowano wzrost nowych przypadków zakażeń. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zgonach, również w powiecie lwóweckim.

 

Ostatniej doby wykonano dwukrotnie więcej testów, aniżeli miało to miejsce w ostatnich dniach. „W ciągu doby wykonano ponad 38 tys. testów na koronawirusa” – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia, które przekazało także informację o liczbie nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń:

„Mamy 12.955 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1600), wielkopolskiego (1585), śląskiego (1299), kujawsko-pomorskiego (1106), pomorskiego (1101), zachodniopomorskiego (996), warmińsko-mazurskiego (988), łódzkiego (801), dolnośląskiego (674), lubelskiego (609), małopolskiego (541), podlaskiego (426), lubuskiego (349), podkarpackiego (279), opolskiego (206), świętokrzyskiego (159). 236 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną”.

Resort zdrowia informuje także o ponad pięciuset zgonach: „Z powodu COVID-19 zmarło 125 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 440 osób”

Od początku epidemii w kraju potwierdzono 1.281.414 przypadków zakażeń wirusem Sars- CoV-2. Z powodu koronawirusa oraz chorób współistniejących zmarło w tym czasie 28.019 osób.

Według danych Ministerstwa Zdrowia dziś liczba nowych zakażeń na terenie województwa dolnośląskiego to ponad sześćset przypadków. Ostatniej doby na Dolnym Śląsku odnotowano 674 nowych zakażeń. Ministerstwo informuje także o 32 przypadkach śmiertelnych. Jedenaście osób zmarło w wyniku zakażenia COVID a dwadzieścia jeden miało choroby współistniejące.

Niestety, resort zdrowia nie ma dobrych informacji dla mieszkańców powiatu lwóweckiego. Ostatniej doby na terenie potwierdzono 16 nowych przypadków zakażenia. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarła także kolejna osoba.

Od początku epidemii na terenie powiatu lwóweckiego odnotowano 939 przypadków zakażenia. Zmarło 27 osób.

4 KOMENTARZE

  1. To że liczba zachorowań może być uzależniona od liczby testów, to logiczne, ale u nas nawet liczba zgonów rośnie wraz z ilością wykonywanych testów i wykrytych przypadków w danym dniu.

  2. I będzie rosła liczba chorych szczególnie w Gryfowie. Uważajcie na dwa znane markety S.. , a najbardziej ten w rynku tak to jest jak chore pracownice chodzą do pracy żeby premii nie stracić i zarażają ludzi. A najlepiej popisala się kierowniczka. Zastanów się durna babo co zrobiłaś obyś przeszła to w taki sposób jak osoby które zarazilas.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here