Strażacy z OSP mają nowe auto i drona

0
951

W dniu wczorajszym, w obecności władz miasta i powiatu odbyło się uroczyste przekazanie przez pana starostę nowego samochodu Forda Rangera oraz specjalistycznego drona dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeradowie- Zdroju.

 

Uroczystość odbywał się podczas Sesji Rady Miasta Świeradów-Zdrój w dniu 31 marca 2022 roku. To wówczas Starosta Lubański Pan Walery Czarnecki przekazał jednostce OSP Świeradów- Zdrój nowy samochód specjalny pożarniczy Ford RANGER.

Jak wspominają druhowie samochód wyposażony jest w agregat wysokociśnieniowy o wydajności pompy min 50l/min, przy ciśnieniu 40 bar, linię szybkiego natarcia 60 metrów bieżących, zbiornik wody 200 litrów i wyciągarkę – uciąg 4200 kg. Ale to nie wszystko.

Druhowie otrzymali także bezzałogowy statek powietrzny służący do przenoszenia laboratorium pomiaru jakości powietrza wyposażony w funkcje lotów autonomicznych, kamerę wizyjną oraz system pomiaru zanieczyszczeń powietrza. Jak piszą w mediach społecznościowych maksymalny zasięg radiowy urządzenia wynosi 2 500 metrów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here