Nowy Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim

13
3397
fot. KMP Jel. Góra

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Dariusz Wesołowski wyznaczył nowego komendanta lwóweckich policjantów.

 

W czwartek i piątek w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyły się wideokonferencje oraz uroczyste zbiórki kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji, które związane były bezpośrednio z przejściem na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariuszy wchodzących w skład ścisłego kierownictwa komendy i kilku jednostek terenowych.

Z mundurem w podniosłej atmosferze pożegnał się między innymi insp. Jacek Bandyk Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim.

Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań kierownictwa za długoletnią i owocną służbę, a także ogromne zaangażowanie w różnego rodzaju przedsięwzięcia oraz działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Dolnego Śląska. Oprócz słów wielkiego uznania, z rąk szefa dolnośląskich policjantów odchodzący ze służby funkcjonariusze, otrzymali także specjalne okolicznościowe tabliczki.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji podczas piątkowej uroczystości, zgodnie z decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – nadinsp. Dariusza Wesołowskiego, rozkazy personalne w związku z powierzeniem obowiązków na nowych stanowiskach kierowniczych, otrzymało także 9 funkcjonariuszy:

 • mł. insp. Mariusz Tański na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu,
  – nadkom. Stanisław Cenarski na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze,
 • nadkom. Jarosław Burdzy na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu,
 • mł. insp. Beata Sornat na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy, który to odebrał mł. insp. Zbigniew Kopij Komendant Miejski Policji w Legnicy,
 • podinsp. Justyna Kowalczyk na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu,
 • kom. Kamil Piasecki na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy,
 • podinsp. Leszek Konefał na stanowisko Naczelnika Wydziału Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu,
 • kom. Arkadiusz Majcherek na stanowisko Naczelnika Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Nowym Komendantem Powiatowym Policji w Lwówku Śląskim według informacji KWP Wrocław został mł. insp. Jarosław Baran, który dotychczas pełnił służbę jako I Zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

13 KOMENTARZE

 1. Witamy we Lwówku Śląskiem. Mamy nadzieję że będzie porządek w mieście i spokojnie będzie można iść wieczorem na spacer przez park i inne miejsca które są ulubione przez młodych niesfornych.

 2. Wymiany trzeba robić często to zapobiega kolesiostwu i młodych policjantów przerzucać do innych miejscowości siedzą jak niemowlaczki w jednym miejscu a miejscowym to pasuje -bo on nam nic nie zrobi ,bo go znam.

  • O Konstytucji, czyli podstawowych prawach Polaków.
   Obecnie mamy dwa rodzaje prawa w Polsce. Prawo konstytucyjne oraz prawo telewizyjne stanowione przez “ekspertów” medycznych. Niestety policja jest zbyt głupia aby rozumieć, które prawo powinna egzekwować, więc panuje zamieszanie.

 3. Sprawdzam popieram w 100%.
  Do Aaaa: przepraszam, ale jeżeli nie interesuje Cię to co jest ważne tylko ślepo wierzysz w tv to życzę powodzenia. Twoi właściciele właśnie wycofują się z epidemii. Co ty biedny/na zrobisz? Może otworzysz kościół Covidjański? Najlepiej idź krowy doić albo buraki trzeć. Oczywiście pewnie wyborca PiS… Żal mi takich ludzi. W tym kraju nigdy się nic nie zmieni dopóki prawo głosu będą mieli beneficjenci socjalu i słuchacze telewizyjnych ekspertów. Myślenie nie boli, choć czasem widząc innych to mam wrażenie że to dzieci w skórach dorosłych które proszą się o to żeby ktoś decydował o wszystkim za nich. Dawał im na życie, organizował czas wolny…. Z tego widać, że Polacy muszą mieć właścicieli…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here