Gdzie są największe i najbardziej niebezpieczne dziury w drodze?

23
1857
zdjęcie poglądowe

Wiecie, gdzie są największe dziury w drogach? Piszcie lub prześlijcie zdjęcia by ostrzec innych kierowców. My już mamy kilka przykładów.

 

Zima, mimo, że nie była ani zbytnio mroźna ani śnieżna, nie oszczędziła naszych dróg. Dziś kierowcy złorzeczą i z duszą na ramieniu starają się ominąć największe dziury w drogach.

Taki mamy klimat

To historia, która powtarza się rokrocznie, jednak w tym roku zima w sposób szczególny dała się poznać z tej najgorszej strony. Częste zmiany temperatur, „przejścia przez zero” powodowały, że wpierw woda wciskała się w pory asfaltu, by chwilę później zamarznąć i rozsadzić przy tym otaczający ją materiał. W ten sposób powstały niewielkie szczeliny, które z każdym dniem rosły. W efekcie, w niektórych miejscach zamiast równego asfaltu mamy do czynienia z wielkimi kraterami.

Niebezpieczne dziury w drodze

Niestety, dziura w drodze nie przynosi szczęścia a wręcz przeciwnie, zazwyczaj zwiastuje kłopoty. Wjechanie w taką – szczególnie przy większej prędkości z pewnością nie pozostanie bez znaczenia dla naszego auta. Od uszkodzeń układu jezdnego, po oberwane spojlery, czy nawet miski olejowe. Koszty takich uszkodzeń liczyć trzeba w tysiącach złotych.

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z konsekwencji wjechania w dziurę, dlatego wszyscy starają się je omijać. To jednak może być jeszcze groźniejsze nich samo wjechanie w dziurę. Szybki manewr może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem. Odruchowe skręcenie w lewo, w celu ominięcia dziury może doprowadzić również do zderzenia z jadącym z naprzeciwka autem.

Gdzie są dziury w drodze?

Dziury w pierwszej kolejności powstają w poboczach jezdni ale często również na łączeniu jej dwóch pasów. Ta zima ujawniła jednak wszystkie słabości naszych dróg. Dziś dziury są niemal wszędzie. Te bez trudu znaleźć dziś można w drogach gminnych w całym regionie, drogach powiatowych, wojewódzkich a i krajówki nie są pozbawione uszkodzeń.

Wiecie, gdzie są największe, najbardziej niebezpieczne dziury w drogach? Napiszcie w komentarzach, lub podeślijcie zdjęcia [[email protected]] by ostrzec przed nimi innych kierowców.

Kierowco uważaj – zdjęcia w galerii:

 • Droga wojewódzka 297 Wojciechów – Golejów, szczególnie na zakrętach znaczne ubytki w asfalcie.
 • Wleń, ulica Jana Pawła II
 • Droga Sobota – Górczyca
 • Rakowice Wielkie, tuż przy przejeździe kolejowym. “Dziura jest głęboka, że cały but się mieści” – tłumaczy mieszkaniec.

23 KOMENTARZE

 1. Droga Lubomierz-Radoniów do naprawy ,a ta wycinka krzaków przy tej drodze to defastacja nie wycinka, że nasza władza gminy jeżdżą tą drogą i tego nie widzą ,masakra.

 2. Pytanie powinno być takie : Gdzie w naszym Powiecie nie ma dziur w drogach. Prawidłowa odpowiedz to Lwówek – Bolesławiec. Reszta dróg, tragedia. Ale jest nadzieja że droga do Jeleniej Góry będzie zrobiona jeszcze w tym stuleciu. Pozdrowienie dla Pana Andrzeja z Sejmiku Dolnośląskiego za imponujące działanie w tym temacie .

 3. Droga Włodzice Wielkie – Rakowice. Podczas naprawy głównej drogi Lwówek- Bolesławiec był tedy objazd. Niestety po wszystkim zrujnowana drogę zapomniano naprawić

 4. Wczoraj mój Kolega jechał przez Kotliska do pracy za granicą. Wpadł w dziurę kołem rozciął oponę też chyba uszkodził felgę ale to się okaże przy zakładaniu nowej opony. Drogi są kiepskie brak kasy itp ale takie dziury?! Hmm może mandaty są jeszcze za niskie to napewno wina kierowcy

 5. Zrobi się cieplej zakleją dziury kruszywem pod ciśnieniem.
  I tak w koło Macieju.
  Zarząd dróg powiatowych i wojewódzkich? Jaki zarząd siedzą na ciepłych posadach i mają to w ….Zero odpowiedzialności.
  Niestety jak S3 zrobią do końca to ten region będzie omijany szerokim łukiem.

 6. Przepiękna trasa Lwówek Śląski-Ubocze-Oleszna Podgórska do Lubomierza jechałem pierwszy i ostatni raz .Nikomu nie polecę odwiedzać Lubomierza .Stan nawierzchni katastrofalny to coś powinno mieć kategorię drogi gruntowej.Podejrzewam ,że za Niemca było lepiej chyba ,że jest jakaś inna alternatywna droga dojazdowa o której nie wiem.

 7. Już nie długo nowa atrakcja Lubomierza. Zwiedzanie miasteczka dronem bo z żadnej strony nie ma jak dojechać .Drogi dojazdowe do miasta z każdej strony dziurawe jak ser szwajcarski .Powinni dodać nową atrakcję na mapie Dolnego Śląska ,zwiedzanie poniemieckich dróg .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here