Myślała, że inwestuje na giełdzie straciła ok 35 tysięcy złotych

1
285
bitcoin kryptowaluta oszusst

Policjanci prowadzą postępowanie w kierunku oszustwa na szkodę jeleniogórzanki, która przy pseudoinwestycji na giełdzie straciła około 35 tysięcy złotych.

 

 

27 maja br. do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się jeleniogórzanka, która złożyła zawiadomienie o oszustwie na jej szkodę, w wyniku którego straciła około 35 tysięcy złotych.

Kobieta przeglądając strony internetowe zauważyła ofertę o możliwości zarobienia pieniędzy poprzez inwestycję środków za pośrednictwem giełdy internetowej. Wypełniła podany wniosek, po czym otrzymała maila z linkiem do zalogowania się na stronę. Osoby kontaktujące się z nią poinformowały ją, że powinna wpłacić 2 tysiące dolarów na konto, aby móc inwestować. Po pewnym czasie ponownie zasugerowano jej, że powinna wpłacić kolejne pieniądze, tym razem kobieta wzięła kredyt na 20 tysięcy złotych, który wpłaciła na poczet inwestycji. Kiedy skontaktowała się z bankiem okazało się, że ktoś na jej dane zaciągnął pożyczkę w wysokości ponad 9 tysięcy złotych. Łącznie kobieta straciła około 35 tysięcy złotych.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność, nie wchodzenie w linki, które zachęcają do inwestycji i w szybkim czasie osiągnięcie dużych zysków. Nie należy nikomu udostępniać danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej; nie należy udostępniać danych poufnych dotyczących kart płatniczych ani przesyłać skanów swojego dowodu osobistego.

 

 

Firmy te ogłaszają swoje usługi za pomocą reklam w mediach społecznościowych, serwisach internetowych oraz aplikacjach mobilnych. Związek Banków Polskich rekomenduje sprawdzenie listy alertów Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie publikowane są informacje o nieuczciwych podmiotach.

-/podinspektor Edyta Bagrowska, KMP Jelenia Góra/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here