Wpadło dwóch włamywaczy

0
143

Szybka interwencja gryfowskich policjantów zapobiegła kradzieży. Dwóch sprawców zostało przez policjantów zatrzymanych bezpośrednio na włamaniu.

 

W dniu wczorajszym 16 kwietnia około godziny 14:30 dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał telefon, iż do domu jednorodzinnego w miejscowości Orłowice najprawdopodobniej włamali się nieznani sprawcy. Natychmiast w miejsce zdarzenia wysłany został patrol oraz policjanci kryminalni. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że sprawcy są w środku. Policjanci po wejściu do środka rozpoczęli sprawdzanie pomieszczeń; na strychu domu zatrzymali ukrywających się dwóch mężczyzn. Sprawcy nie mając gdzie uciec, postanowili się schować, jednak to nie zmyliło czujności policjantów.

 

Zatrzymani to 30 i 38 letni mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Jak się okazało wykorzystując chwilową nieobecność domowników postanowili okraść posesję. Dzięki szybkiej interwencji policjantów sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Jak się okazało sprawcy przygotowali sobie już rzeczy do wyniesienia min. alkohol oraz pieniądze. Sprawcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu i przekazani do dyspozycji prokuratora i sądu, który wymierzy im za popełnione przestępstwo karę.

 

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu, aby w szczególności w okresie świątecznym zwracać baczną uwagę na zabezpieczanie mieszkań, domów, garaży i posesji. Prosimy o zamykanie okien, włączanie alarmów, oświetlenie posesji oraz w przypadku domów wielorodzinnych zamykanie głównych drzwi wejściowych i nie wpuszczanie na klatkę schodową za pomocą domofonu osób bez szczegółowej weryfikacji. Prosimy także o dobrosąsiedzkie zwracanie uwagi na posesję, dom i mieszkania sąsiadów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń prosimy o natychmiastowe zadzwonienie na numer alarmowy 112.

 

asp.szt. Mateusz Królak

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here