Nowi dyrektorzy w Gryfowie Śląskim

5
1179

Koniec roku szkolnego w Gryfowie Śląskim to nie tylko pożegnanie ze szkołą uczniów, ale także dyrektorów szkół, którzy po wielu latach odchodzą na zasłużoną emeryturę. Od nowego roku szkolnego gryfowskie szkoły będą miały nowych szefów.

 

Jak już informowaliśmy na naszych stronach od 20. maja dyrektora ma gryfowski żłobek. – Spośród trzech kandydatów komisja wybrała, a ja to zaakceptowałem Panią Annę Zawiszę- Paliwodę. – wyjaśnia burmistrz Gryfowa Śląskiego – Pani Anna ma wykształcenie pedagogiczne i dobre doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyte w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej a także podczas różnego rodzaju działań w Proszówce.. Ona była inicjatorem wraz z koleżankami w ramach stowarzyszenia rozwoju sołectwa Proszówki wielu przedsięwzięć, wielu wniosków, chociażby teraz z okazji ferii i również w okresie wakacyjnym. Jest taką osobą komunikatywną, dobrze zorganizowaną i mam nadzieję, że dobrze będzie wypełniać tę funkcję. – dodaje Pan Olgierd Poniźnik.

 

W marcu br. władze Gryfowa Śląskiego przeprowadziły także konkursy na stanowiska dyrektorów gryfowskich podstawówek. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 odchodzi dyrektor Dariusz Zatoński. Podobne zmiany czekają gryfowską „Dwójkę” (Gimnazjum), z której odchodzi dyrektor Alicja Kownacka.

Przeprowadziliśmy konkursy na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1. Była jedna kandydatura i została ona wybrana i zaakceptowana przeze mnie. Jest to Pani Jadwiga Hawryluk, dotychczasowy zastępca dyrektora szkoły – wyjaśnia burmistrz Olgierd Poniźnik, który dodaje, iż dyrektor Dariusz Zatoński po blisko 30 latach sprawowania tej funkcji z końcem sierpnia odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Podobna sytuacja ma miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 (Gimnazjum). Po 18 latach pełnienia funkcji dyrektora na zasłużoną emeryturę odchodzi Pani Alicja Kownacka. Jej miejsce zajmie dotychczasowa dyrektor SP w Uboczu, Pani Anna Pląskowska.

Burmistrz Olgierd Poniźnik wyjaśnia także, iż w gryfowskich podstawówkach planowane są niewielkie zmiany dotyczące tego, kto będzie uczęszczał do której szkoły. Władze zaapelowały do rodziców uczniów chcąc przenieść siódmoklasistów z „Jedynki” do „Dwójki”. Ma to na celu rozluźnienie w SP1, gdzie od nowego roku wstępnie miało być ok. 300 uczniów a w SP 2 zaledwie ok 90.

Szkoła Podstawowa w Uboczu, która miała być zlikwidowana, a co w praktyce się nie udało jak na razie nie ma swojego nowego dyrektora. Tu konkurs dopiero będzie ogłoszony.

5 KOMENTARZE

  1. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Dopiero było głośno o pani Anny P. w kontekście szkoły w Uboczu a tu cyk! awans. Słodkie pierdzenie gryfowskiego burmistrza trwa już zbyt długo. Były szansy na zmiany jednak ludzie mają ograniczone myślenie. Skutki opłakane.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here