Młodzi Demokraci w obronie praw kobiet apelują o poparcie protestów

10
858

Na wczorajszej Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na wniosek Klubu Koalicji Obywatelskiej planowane było procedowanie stanowiska Sejmiku w sprawie poszanowania praw kobiet.

 

Wyrok pseudotrybunału Julii Przyłębskiej łamie podstawowe prawa kobiet. Przez ostatni tydzień mogliśmy zaobserwować ogromne zaangażowanie obywatelek i obywateli w protestach na ulicach polskich miast i miasteczek. Frekwencja podczas regularnych protestów, pokazuje o jak ważnej kwestii mowa. Mobilizację widać nie tylko we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy czy Wałbrzychu, ale także w mniejszych miasteczkach, takich jak Lubań, Brzeg Dolny, czy Gryfów Śląski. Młodzi Demokraci oczywiście protesty popierają oraz aktywnie się w nie angażują. W zeszłym tygodniu na ręce dolnośląskich Radnych przekazaliśmy apel o jednoznaczne poparcie protestów w obronie praw kobiet. – mówi Michał Nowak, Przewodniczący Regionu Dolnośląskiego Młodych Demokratów.

Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych Samorządowców stchórzyli i zerwali kworum na dzisiejszej Sesji. Takie skandaliczne zachowanie jasno wskazuje jak Państwo Radni szanują obywateli, których reprezentują. Dziękuję Radnym Koalicji Obywatelskiej oraz Nowoczesnej Plus za pozytywną odpowiedź na nasz apel. – zaznacza.

Każdego dnia obraz Polski jako cywilizowanego europejskiego państwa, w którym respektowane są prawa i wolności człowieka, staje się coraz bardziej odległy. Od lat obserwujemy łamanie przez partię rządzącą wszelkich dotychczas obowiązujących zasad, a przede wszystkim przepisów zawartych w Konstytucji. Tym razem politycy PiS przypomnieli sobie jednak o jej istnieniu i narzucając wszystkim swoją wizję świata próbują przekonać nas, że jedna z przesłanek zawartych w kompromisie aborcyjnym jest niezgodna z przepisami Konstytucji. Robią to wyręczając się tzw. Trybunałem Konstytucyjnym, którego skład jest co najmniej kontrowersyjny. Uważają, że mogą decydować w sprawie, która powinna być indywidualną decyzją osób mierzących się z tak trudną sytuacją, jaką jest powzięcie informacji o poważnej wadzie płodu i konsekwencjami tego faktu.” – wskazuje Kinga Grabarczyk, Sekretarz Młodych Demokratów na Dolnym Śląsku.

Co więcej, nie potrafią zapewnić pomocy psychiatrycznej, zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych, ani zatroszczyć się o godne warunki życia dla osób z niepełnosprawnościami, w tym wrodzonymi wadami, ani też zapewnić wsparcia ich rodzinom. Dlaczego więc myślą, że mogą decydować za kogoś? Dlaczego nie pozostawiają wyboru? Dziś mówimy STOP! Wybór, nie zakaz… – dodaje.

Wolność człowieka nigdy nie będzie tematem zastępczym. W czasie kiedy powinniśmy swoją energię skupić na walce z pandemią rząd postanowił walczyć z kobietami. Od 2016 roku uczestniczę w Strajkach Kobiet. Dzisiaj jestem pełna obaw o zagwarantowanie podstawowych praw i godności kobietom w Polsce. W sytuacji zagrożenia życia kobiety, posocznicy, w sytuacji śmiertelnych wad płodu, trisomii, dwie kobiety i dziewięciu mężczyzn przy al. Szucha w Warszawie postanowiło zadecydować za lekarzy. To nie do pomyślenia w żadnym cywilizowanym kraju. Nikt z partii rządzącej nie słucha głosu matek, które utraciły swoje dziecko, nikt z nich nie zastanowił się jak czuje się kobieta po takiej traumie i z jak ogromnym cierpieniem musi się zmagać. Właśnie dlatego wspieram Ogólnopolski Strajk Kobiet, bo żadna kobieta nie może czuć się osamotniona w swoich problemach, a solidarność kobieca (którą mamy okazję zaobserwować obecnie na ulicach wielu miast) jest każdej z nas bardzo potrzebna.” – wskazuje Aleksandra Krzeszewska, Przewodnicząca Młodych Demokratów w Legnicy oraz Radna Rady Miejskiej Legnicy.

 

-/ Młodzi Demokraci/-

10 KOMENTARZE

 1. Młodzi demokraci?
  Dobre sobie!
  Niech poczytają konstytucję.Czy pseudo trybunał czy nie.
  Powinno zostać tak jak jest i tego nie ruszać.
  Ale te panie liderki chcą aborcji na życzenie.
  Większość Polaków na to się nie zgodzi.
  Ten strajk jeszcze chwila i upadnie bo ludzie zaczynają rozumieć o co chodzi.

 2. trzeba byc bez mózgu zeby w taką pandemię nawoływac do wyjscia na ulicę tacy podludzie nie wiedza co to śmierc nie życzę nikomu żeby się musiał dowiedzieć co to jest nieszczęscie w rodzinie karac to cos bez litości gdzie jest prokuratura stoją i myślą ze ktos ich podziwia

 3. Pocieszające jest to że ci demonstranci prócz opentanych są niespełna rozumu muszą nawoływać bo wiadomym jest że czubki nie są stali w czynach

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here