Nowa partia na scenie politycznej. Na jaką partię Ty zagłosujesz?

8
1320

To Prawo i Sprawiedliwość nadal dzierży palmę pierwszeństwa we wszelkich sondażach poparcia. To ma się jednak wkrótce zmienić. Zapowiada to wielu polityków, w tym Marcin Bustowski, lider nowego ugrupowania „Przebudzeni Konsumenci”.

 

W ostatnim sondażu poparcia partii politycznych United Surveys przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski 34,2 procent respondentów oddałoby głos na partie Jarosława Kaczyńskiego. Liderzy sondaży zapewne czują już na plecach oddech Koalicji Obywatelskiej. Na partię, na której czele stanął ostatnio Donald Tusk zagłosowałoby 27,6 proc. ankietowanych. Dobrym, aczkolwiek spadającym w ostatnich tygodniach wynikiem poparcia może pochwalić się partia Szymona Hołowni. Na Polskę 2050 głos poparcia oddałoby 10 proc. badanych. Lewica w tym sondażu osiągnęła wynik 6,9 proc. a Konfederacja 5,9 proc. poparcia. Na granicy progu wyborczego balansuje Polskie Stronnictwo Ludowe – poparcie 5 proc.

W tym sondażu nikt jeszcze nie myślał o tym, żeby pytać respondentów o poparcie dla partii „Przebudzeni Konsumenci”, na której czele stanął jeleniogórzanin – Marcin Bustowski. Działo się tak, bo ta partia dopiero została zarejestrowana, o czym 4 sierpnia podczas wystąpienia poinformowali jej założyciele.

Jak dziś tłumaczy nam lider, jego partia swojego miejsca upatruje po środku sceny politycznej. W partii „Przebudzeni Konsumenci” nie ma miejsca dla idei skrajnych, ani lewicowych, ani prawicowych. – „Stawiamy na człowieka” – mówi Marcin Bustowski. – „Podstawowym kierunkiem działania jest zadbanie o zdrowie Polek i Polaków. Naszym priorytetem działania mające na celu zapewnienie zdrowej żywności w Polsce”. – dodaje.

Marcin Bustowski od lat swoją działalnością budzi mieszane uczucia. Jedni zgadzają się z jego postulatami i kierunkami działania, jak chociażby walka o wyeliminowanie glifosatu, inni wyśmiewają to, co robi. Kontrowersyjne zachowanie jeleniogórzanina było m.in. pretekstem do jego zatrzymania przez tamtejszą policję, o czym nie tylko w regionie było bardzo głośno. Dziś działacz mówi nam, że sąd uznał, iż działania policji były niezasadne.

„Przebudzeni Konsumenci” w mediach społecznościowych mają tysiące obserwujących ich osób. Filmy, na których Bustowski pokazuje badania żywności, czy czystość w sklepach cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić, bo kto z nas nie chciałby, na co dzień konsumować zdrowej żywności?

Jak oceniasz działalność liderów nowej partii i czy oddałbyś na nich głos? Jeżeli nie na „Przebudzonych Konsumentów”, to, na jaką partię zagłosujesz?

8 KOMENTARZE

    • Jarema dla mnie może nawet w rajtkach biegać ,ważne aby wywalczyli to aby nasze dzieci jadły zdrową, sprawdzona żywność a nie śmieci, zasuszane warzywka. Ludzie z miasta nie mają zielonego pojęcia jaką pyszną np cebulkę moga kupić zasuszaną przez tydzień dzień w dzień opryskiem. Kupujecie oczami nie zastanawiając się że np jabłko nie ma robaka.No nie ma bo by się struł. A Ty to dajesz dziecku z myślą że same witaminki. Czas się obudzić. Ludzie idą na wygodę. A potem się dziwią że dzieci chorują. A Panie JGL, czy jakoś tak łatwo jest być odważnym w necie a … Kim w świecie? Co zrobiłeś dla innych. Łatwo pisze się .. najwięcej do powiedzenia mają Ci co nic nie robią. To jak nie pomagasz – w tym przypadku w słusznej sprawie to chociaż nie przeszkadzaj. I poczytaj słownik ortograficzny. Brawo Panie Marcinie. Mój głos macie 🙂

  1. Może ma żółte majty, ale walczy i zdrowie naszych dzieci. Dla mnie może biegać nawet w rajstopach tylko żeby wywalczyli to żeby nasze dzieci jadły zdrowe jedzenie a nie zasuszane warzywka

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here