Spływy pontonowe. Sąsiedzi nie śpią

0
1063

Gminy w dolnym biegu Kwisy zrobiły to już dawno, od Nowogrodźca do ujścia Kwisy do Bobru rzeka jest przygotowana do spływów kajakowych. Teraz samorządowcy zabierają się za przystosowanie rzeki Kwisy do spływów pontonowych już od samej Leśnej.

 

Pomosty do wysiadania z kajaków, wyznaczone przenoski, punkty widokowe, czy place przygotowane dla kajakarzy chcących przenocować. Wszystko to czeka na kajakarzy rozpoczynających swoją przygodę z Kwisą w gminach Nowogrodziec czy Osiecznica. Sprawa ma się zgoła inaczej gdy turyści zechcą zacząć przygodę z Kwisą w górnym biegu rzeki – zauważają dziennikarze z portalu eLuban.pl, którzy zwracają uwagę, iż przy średnim stanie wody spływy Kwisą można zaczynać już od Leśnej, jednak kajakarze decydujący się na ten krok muszą być więcej niż początkujący. Wszystko za sprawą nieoznaczonych wodospadów, braku informacji o przenoskach czy nieprzygotowanych brzegach w miejscach gdzie należy wysiąść z kajaków. Wkrótce może się to zmienić.

Śmiało można napisać, że wykonany został milowy krok ku turystycznemu zagospodarowaniu odcinka Kwisy od Leśnej po Nowogrodziec. W tym celu, w Urzędzie Miasta Lubań, spotkali się przedstawiciele trzech zainteresowanych samorządów: Gminy Lubań z p. Wójt Małgorzatą Hercuń- Dąbrowicką, Leśnej z p. Burmistrzem Szymonem Surmaczem, Miasta Lubań z Burmistrzem Arkadiusz Słowiński i Przewodniczącym Rady Miasta Lubań Kamil Glazer. Podczas spotkania opracowano harmonogram działań, którego efektem ma być podpisanie porozumienia i sfinansowanie koniecznych prac, aby spływ Kwisą odbywał się w cywilizowanych warunkach i był bezpieczny. – czytamy w komunikacie lubańskiego magistratu.

Spływy rzeką Bóbr. Jak powitamy turystów?
Spływy po Bobrze. Problem z natłokiem turystów?

Jak widać sąsiedzi nie śpią i dostrzegają potencjał w turystyce opartej na spływach. Oby tylko za daleko z tym zagospodarowaniem i promocją się nie posunęli, bo odbiorą nam turystów. Co to tym sądzicie?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here