Miała podwójny aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

3
1296

35-latka miała podwójny aktywy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim, a mimo to wsiadła za kółko i wyruszyła w drogę. Nie zajechała za daleko.

 

 

Czym jest prowadzenia pojazdów?

Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Co grozi za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów?

Zgodnie z art. 244 k.k. kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas, gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem.

Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, właśnie w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Policja Lwówek Śląski

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim regularnie zatrzymują kierowców, którzy mimo orzeczonych przez sąd zakazu wsiedli za kółko. Do kolejnego takiego zdarzenia doszło w środę wieczór w Rakowicach Wielkich.

Podwójny aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

Dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującą renault. Podczas sprawdzania kobiety w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada ona podwójny aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim. – informuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Nieodpowiedzialna mieszkanka powiatu lwóweckiego dostała zakaz dalszej jazdy, a jej auto zostało przekazane osobie wskazanej.

Teraz kobieta za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Czy teraz kobieta będzie respektowała karę?

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here