Nowa Lewica zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu

17
1752

Kampania wyborcza wkracza w decydującą fazę. Działacze partii politycznych prezentują nazwiska kandydatów i zbierają podpisy uprawniające ich ugrupowania do startu w wyborach.

 

 

Członkowie partii startujących w wyborach do Sejmu i Senatu 15 października masowo ruszyli w teren. Ogłaszają listy kandydatów i zbierają podpisy poparcia list wyborczych.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym lista kandydatów do Sejmu musi być poparta podpisami, co najmniej 5 tys. wyborców mieszkających w danym okręgu wyborczym. Natomiast zgłoszenie kandydata na senatora powinno być poparte podpisami, co najmniej 2 tys. wyborców z danego okręgu wyborczego. Termin na zgłaszanie list kandydatów na posłów i senatorów mija 6 września.

We wtorkowe popołudnie 22 sierpnia na rynku miejskim w Lwówku Śląskim spotkać mogliśmy działaczy i kandydatów Lewicy oraz kandydata Paktu Senackiego, którzy zbierali podpisy poparcia a jednocześnie rozmawiali z mieszkańcami o propozycjach programowych.

 

 

Wizyta w Lwówku Ślaskim była także okazją do krótkiej konferencji prasowej, podczas której liderzy oficjalnie ogłosili listy kandydatów startujących w okręgu wyborczym nr 1.

Przypominamy, iż okręg wyborczy nr 1, czyli okręg jeleniogórsko- legnicki obejmuje powiaty: bolesławiecki, głogowski, jaworski, kamiennogórski, karkonoski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki i złotoryjski.

W konferencji udział wzięli kandydaci: Arkadiusz Sikora, Jeremi Hołownia, Marek Kacprzak, Zuzanna Królak i kandydat Paktu Senackiego na Senatora RP w naszym okręgu Waldemar Witkowski. Gości powitał i zaprezentował Daniel Koko – Wiceprzewodniczący Zarządu Dolnośląskiej Nowej Lewicy:

Jak wszyscy wiemy, ruszyła oficjalnie kampania wyborcza do wyborów do parlamentu do sejmu i senatu, które będą odbędą się 15 października tego roku. Jesteśmy na lwóweckim rynku. Chciałbym bardzo serdecznie powitać kandydatów Nowej Lewicy właśnie w wyborach do sejmu, ale także i do senatu.

Witam bardzo serdecznie lidera naszej listy jeleniogórsko-legnickiego okręgu wyborczego Arkadiusza Sikorę, który będzie startował z numerem 1. Witamy bardzo serdecznie Jeremiego Hołownię wicestarostę powiatu głogowskiego, który będzie startował z numeru 4. Witam bardzo serdecznie Marka Kacprzaka, który będzie startował z numeru 17. I witam koleżankę Zuzannę Królak, która będzie startowała z numeru 22. Bardzo miło mi jest serdecznie także powitać naszego kandydata, wspólnego kandydata z Paktu Senackiego Waldemara Witkowskiego, który będzie startował właśnie z tego naszego okręgu obejmującego powiat bolesławiecki, powiat lubańskie, zgorzelecki i powiat lwówecki.

Arkadiusz Sikora i Daniel Koko. Nowa Lewica

Zaraz pewnie oddam głos dla naszego lidera, który będzie ciągnął tą listę i będziemy się starali, żeby lista uzyskała jak największe poparcie, jak najwięcej głosów, żeby zdobyć jak najwięcej mandatów. Najpierw parę słów o tym, że w powiecie lwóweckim Lewica zawsze osiągała bardzo dobre wyniki cieszymy się z naszych wyników do samorządu. Podam przykład, że w powiecie lwóweckim nasi radni już od 2010 roku współrządzą powiatem lwóweckim, ale także rządziliśmy nim w latach wcześniejszych 2002-2006 i tak pokrótce powiem, że z tej właśnie naszej owocnej współpracy mamy możliwość już przez trzy kadencje mieć przewodniczącego Rady Powiatu a w dwóch kadencjach Starostę Powiatu Lwóweckiego w kadencji 2002-2006 i w obecnej kadencji 2018-2023. Ja mam przyjemność i zaszczyt pełnić tę funkcję Starosty Powiatu Lwóweckiego.

Zuzanna Królak Nowa Lewica

To powoduje, że z wielkim optymizmem wchodzimy w ten czas, kiedy staramy się o głosy naszych wyborców. Będziemy starali się, żeby tutaj osiągnąć jak najlepszy wynik, bo jak wiecie Państwo Lewica gwarantuje bardzo dużo w tym nowym parlamencie Lewica gwarantuje godną płacę, godną pracę, Lewica gwarantuje mocne prawa kobiet. Lewica gwarantuje godną emeryturę. Lewica gwarantuje zieloną energię. Lewica także gwarantuje projekt ustawy, o rencie wdowiej, ale pewnie zaraz kandydaci się do tego odniosą.

Dwa słowa też tutaj o naszym liderze, o Arkadiuszu Sikorze. Szanowni Państwo to, że jest on liderem tej listy i jest jedynką to nie jest przypadek, to jest jego ciężka praca. Nie wspomniałem na początku, ale to szef struktur województwa dolnośląskiego Nowej Lewicy, wspólnie współprzewodniczy tej naszej organizacji i swoją ciężką pracą, swoim zaangażowaniem, swoją wielką ambicją zasłużył sobie na to, żeby być liderem tej listy i zrobimy wszystko, żeby jak najwięcej mandatów Nowa Lewica zdobyła w tych wyborach. Natomiast bardzo byśmy chcieli, żeby takie osoby jak tutaj widzimy, które kandydują do przyszłego parlamentu reprezentowały nasze środowisko, nasz Powiat Lwówecki.

Marek Kacprzak Nowa Lewica

 

Arek, znamy się już prawie od 10 lat, to jest zaszczyt i przyjemność, że mogę z nim współpracować. Namawia zresztą i zaraża do ciężkiej pracy, dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Pomimo, że w obecnej kadencji nie jest posłem, ale wykonuje bardzo dobrą pracę i ma bardzo dobre kontakty w ławach poselskich nie tylko w środowisku lewicowym. Przepraszam, że nie mówię szczegółowo o wszystkich kandydatach myślę, że mi wybaczą. Chciałem się skupić tutaj na tym terenie, na naszym liderze, którego nie ukrywam, że ja osobiście popieram i ja oddam z wielką przyjemnością głos na Arka Sikorę, oczywiście kibicując wszystkim pozostałym kandydatom, bo tak jak powiedziałem na wstępie chcielibyśmy żeby tych mandatów było jak najwięcej.

Arkadiusz Sikora, Jeremi Hołownia, Daniel Koko, Waldemar Witkowski

Też bym chciał się odnieść w paru słowach do naszego kandydata z Paktu Senackiego, który będzie reprezentował ten region i zrobimy, jako środowisko lewicowe wszystko, co w naszej mocy żeby też osiągnąć sukces z tego Paktu Senackiego, z którego przypadł nam, dla Nowej Lewicy, ale też warto powiedzieć, że jest to kandydat w ramach sojuszu naszego, naszych koalicjantów, kandydatów Unii Pracy. Tak jak i też kolega Jeremi Hołownia. – mówił podczas konferencji prasowej na lwóweckim rynku Daniel Koko Wiceprzewodniczący Zarządu Dolnośląskiej Nowej Lewicy.

Głos zabrał także lider listy Arkadiusz Sikora, który w dużym skrócie przedstawił trzy filary programu tłumacząc, iż wkrótce, podczas kolejnego spotkania z mieszkańcami powiatu lwóweckiego przedstawi kolejne ważne dla niego i Lewicy punkty programu:

Szanowni Państwo my, jako Lewica, od zawsze dążyliśmy do tego żeby ten region, region bardzo zróżnicowany, okręgu wyborczego nr 1, czyli dwóch połączonych województw; jeleniogórskiego i legnickiego, żeby szedł w tym kierunku, aby był bardziej zrównoważony. Wiemy doskonale, że ten obszar Legnicy jest obszarem, ze względu na to, że jest tam zagłębie miedziowe i jest to naturalne, że tam żyje się lepiej. Natomiast tutaj, w województwie byłym jeleniogórskim takich możliwości inwestycyjnych nie ma. Oczywiście mamy specjalną strefę ekonomiczną, oczywiście jest też elektrownia Turów razem z kopalnią Turów, ale to też nie wystarcza na takie rzeczy, żeby te mniej zasobne powiaty, a takim jest niestety powiat lwówecki, mogły sobie pozwolić na duże inwestycje czy na spokojny byt. I dlatego my, jako Lewica będziemy robili wszystko żeby wyrównać te szanse i zwiększyć możliwości właśnie takich powiatów jak powiatu lwówecki. Zresztą ja jestem w stałym kontakcie od dawna ze starostą, ale też przede wszystkim z mieszkańcami, członkami naszej organizacji i wiemy, jakie tutaj są dzisiaj potrzeby.

Arkadiusz Sikora Nowa Lewica wybory 2023
Arkadiusz Sikora Nowa Lewica

Trzy najważniejsze rzeczy, o które my, jako Legnica będziemy walczyć a ja osobiście będę pilnował tych spraw, to jest dodatkowe środki na drogi powiatowe, których tutaj brakuje. Oczywiście, jeśli uda się ściągnąć środki z KPO, z Unii Europejskiej to tych pieniędzy będzie więcej. Podobnie, jeśli chodzi o dofinansowanie szpitali. Szpital powiatowy tutaj, tak samo jak w innych częściach województwa wymaga dużego dofinansowania. Musimy na ten cel zagospodarować środki właśnie z Unii Europejskiej. My popierając fundusz odbudowy, dwa lata temu, jako Lewica postawiliśmy pewne warunki, rozdysponowania tych środków i jednym z nich było przeznaczenie 20 miliardów złotych na oddłużenie szpitali powiatowych i na dofinansowanie szpitali powiatowych.

Ja osobiście obiecuję Państwu, że będę pilnował, aby te pieniądze z funduszu odbudowy trafiły właśnie tutaj do lwóweckiego szpitala, ale nie tylko do tego szpitala, chodzi nam o to żeby szpitale powiatowe stały się naprawdę dobrze dofinansowane i samowystarczalne.

Trzecia rzecz, która też leży nam na sercu i to jest bardzo ważne, jeśli chodzi o Lewicę, to jest przede wszystkim dofinansowanie edukacji. Chcemy powrócić do tego modelu, który był kilkanaście lat temu, czy kilka lat temu, jeszcze przed reformą edukacyjną, a mianowicie chcemy, aby finansowanie pensji nauczycieli było robione z budżetu centralnego, czyli pieniądze z budżetu państwa powinny być przeznaczane na wynagrodzenie, natomiast samorządy powinny dbać, tak jak to od samego początku było, o infrastrukturę edukacyjną. Jeśli powrócimy do tego modelu, to jestem przekonany, że po pierwsze; nauczyciele będą zarabiali więcej, a po drugie; będzie lepiej i lżej, jeśli chodzi o zarządzanie finansami samorządów. Dzisiaj wiemy, że gro wynagrodzeń nauczycieli jest finansowane z lokalnych podatków, z lokalnego budżetu a to powoduje, że brakuje pieniędzy na kulturę, brakuje pieniędzy na pomoc społeczną, brakuje pieniędzy na różne inne obszary, które powinny być tutaj właściwie dofinansowane. – mówił Arkadiusz Sikora, który zaprezentował wszystkich kandydatów startujących z listy Nowej Lewicy w wyborach parlamentarnych do sejmu, w okręgu wyborczym nr 1.

Obejrzyj krótki materiał wideo z konferencji prasowej

Lista kandydatów Nowej Lewicy
w okręgu wyborczym Nr 1

1. Arkadiusz Sikora
2. Robert Obaz
3. Kaja Filaczyńska
4. Jeremi Hołownia
5. Joanna Piotrowicz-Dębicka
6. Rafał Miara
7. Agnieszka Bem
8. Magdalena Czuchryta
9. Krzysztof Dziarmaga
10. Piotr Paczóski
11. Leszek Grzyb
12. Danuta Gajlewicz
13. Sebastian Stycharz
14. Patrycja Struska-Flunt
15. Łukasz Klimowski
16. Anita Pysz
17. Marek Kacprzak
18. Czesława Błaut
19. Łukasz Grześkowicz
20. Elżbieta Bajer
21. Kornel Ślusarz
22. Zuzanna Królak
23. Agnieszka Rynkiewicz
24. Sławomir Gadek

Waldemar Witkowski Pakt Senacki
Arkadiusz Sikora, Daniel Koko, Waldemar Witkowski

17 KOMENTARZE

  • A ja nie życzę sobie jako kobieta, żeby jakiś pseudo trybunał Julii przyłębskiej decydował o moim ciele. Nie życzę sobie by PRAWACTWO wypowiadało się o kobietach, jako przedmiotach dla niezaspokojonych mężczyzn

    • Brawo ładnie to ujęłaś jestem facetem i popieram kobiety walczące!!! A pis i ich akolici z Zibrą to zacofany ciemnogród i zaprzaństwo tak jak ta Kobieta która odwołuje się do konstytucji którą Duda i pis łamali wielokrotnie jest zakałą kobiecości!!!

     • Typowa UB-cka metoda – odczłowieczyć przeciwnika politycznego.
      Uwierz, nie dla każdego uosobieniem kobiecości jest Lempart I Joanna żelek !

 1. LEWACTWO POWINNO ZNIKNAĆ Z NASZEGO KATOLICKIEGO KRAJU, POWINIEN DALEJ RZĄDZIĆ PIS, A NIE JACYŚ LEACY LGBT LPG CZY CO TAM JESZCZE… ONI CHCĄ NAM TYLKO DZIECI GWAŁCIĆ I WPROWADZAĆ MURZYNÓW DO KRAJU

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here