Czy rząd dąży do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej?

29
1040

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał wyższość polskiego prawa nad prawem Unii Europejskiej i orzekł, że niektóre przepisy traktatu są niezgodne z polską konstytucją przez kraj przetoczyła się fala protestów.

 

Największa manifestacja odbyła się w niedzielny wieczór na Placu Zamkowym w Warszawie, ale w protestach można było wziąć udział także 126 innych miastach w kraju. W śród tych najbliższych powiatowi lwóweckiemu były Bolesławiec i Jelenia Góra.

W Bolesławcu na demonstrację przybyło ponad 250 osób. Kilkaset osób przyszło protestować na jeleniogórskim rynku. Zdaniem protestujących oraz partii opozycyjnych orzeczenie Trybunału pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej to „podkładka” dla rządzących, którzy chcą wyprowadzić nasz kraj z Unii. Jednak spora część rodaków nie dowierza w taką możliwość.

Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że 38,7 proc. Polaków obawia się obecnie polexitu. Tego niepokoju nie podziela zaś 45,4 proc. badanych.

Jakie jest Wasze zdanie? Czy PiS skieruje Polskę na nowe tory? I jak teraz będzie wyglądała współpraca Polski z UE?

29 KOMENTARZE

 1. Przede wszystkim suwerennosc Polski, wiec bardzo dobrze, ze Trybunal po raz kolejny uznal wyzszosc Konstytucji nad prawem unijnym,tak jak to zrobili Niemcy, Francja Hiszpania i jeszcze pare innych krajow. Natomiast oprocz tuska i jego ferajny nikt powazny nie rozwaza wyjscia z unii!

 2. “…oprocz tuska i jego ferajny nikt powazny nie rozwaza wyjscia z unii!…”

  Bardzo się Ambroży mylisz. Wielu Brytyjczyków też nie wierzyło, że brexit się dokona. Że zabraknie kierowców i paliwa na stacjach benzynowych a londyńskie City przestanie być stolicą europejskiego biznesu.
  Jak ktoś się bawi zapałkami to może spowodować pożar. A odbezpieczony pistolet “przez przypadek raz w roku” odpala.

 3. Oczywiście że taki ma zamiar. Naiwni są Ci którzy uważają że UE Nie jest nam do niczego potrzebna. Są w błędzie, zapomnieli, albo są na tyle młodzi że nie wiedzą jak nasz kraj wyglądał przed 2004 rokiem! Bzdurą jest że jesteśmy samowystarczalnym krajem, nigdy nie byliśmy i nie będziemy.
  Tak się ludzie omamili w dzisiejszych czasach że aż strach pomyśleć o przyszłość naszych dzieci…..

  • Wierz mi ,że nikt Polski z Unii nie wyprowadza. Jest to tylko gra rudego, który nie ma Polakom NIC do zaoferowania. Najlepiej niech odda kasę ukradzioną Polakom z OFE, przeprosi za Amber Gold, a potem niech wyjeździe do ojczyzny dziadka Niemiec.

   • Zasadnicze pytanie-czy istnieje życie dla rodaków moich poza strukturami UE jak to tłumaczą ochoczo narodowcy a jeszcze przed wstąpieniem w 2004 roku nawet nasi rolnicy, czasami i nasz premier tłumaczący,że UE daje nam tylko na chodniki pieniądze? Jasne,że istnieje życie poza strukturami UE tylko czasami państwowości jest brak jak podpowiada nam historia.UE ze swoimi wieloma karkołomnymi wadami jak np. prostowanie bananów czy nazywanie krabów rybami ma jedną zasadniczą zaletę a mianowicie taką,że w obrębie najpierw EWG a potem UE nie było od czasów II wojny światowej żadnego konfliktu zbrojnego czy próby szarpania Polski po kawałku jak to się dzieje z Krymem.Cieszę się,że Polacy w ogromnie zdecydowanej większości odrzucają pokusy małej garstki naszych “patriotów” (może raczej patriotów rakiet) typu Bąkiewicz,Suski,Terlecki,Kaczyński,Ziobro aby nas wyprowadzić ze struktur UE.Jednym słowem Polacy odrzucają TARGOWICĘ i nie ważne tu dla zdecydowanej większości rodaków jak to słowo rozumie i tłumaczy pozostałym ta mała w/w garstka “patriotów”!

 4. Ambroży może być przeczytał opinię 26 sędziów, czy jednak nie bo też są be, bo oni też tuskowa ferajna. I nie podnos tematu Francji i innych państw UE jeśli nie masz wiedzy, Nie słuchaj wszystkiego bo nie wszystko musi być prawdą I nie patrz kto dobry kto zły badż obiektywny. Pomyśl co stracimy wychodząc z UE. Nierealne wyjście z niej, aby było to nierealne i abyśmy tego nie doświadczyli, i abyśmy nie obudzili się w przysłowiowym palcem w nocniku. Aby nie było za późno. Politycy jak politycy – My patrzmy co dla nas jest dobre

  • Serio myślisz, że Niemcy i Francja, które mają tu tysiące swoich fabryk i marketów oraz tanią siłę roboczą w postaci polaczków pozwolą nam wyjść z UE? Łańcuchem się do nas przykują, bo tak dojnej krowy nie złapią w całej Europie.

 5. Glupie gadanie o tym, ze lepiej byc poza unia! Konsekwencje beda takie, ze wszystkie zachodnie firmy zwina sie z Polski i wtedy bedzie placz, bo nie bedzie pracy. Przyjrzec sie trzeba ile zachodnich firm jest w woj. dolnoslaskim. Prosze tylko spojrzec na odcinek Wroclaw – Zgorzelec. Ciekawa jestem jakby rzecz wygladala bez unii. Inne konsekwecje wystapienia z unii pomine. Ale chyba kazdy sobie zdaje sprawe z tego, ze fajnie by nie bylo. Przynaleznosc do unii ma swoje plusy i minusy, jak wszystko w zyciu. Nie bierzmy przykladu z Anglii!

 6. Do Lubomierz.
  Z Unii pewnie nie wyjdziemy, bowiem w Radiu Maryja obiecano, że będziemy chrystianizować Europę! Ponadto zapoznaj się z “100 afer PiS! Każda wymaga wyjaśnienia” na google, i to nie jest już aktualne…

 7. Wyrok dziwnego TK, afera graniczna – to nic innego jak zasłona dla rozgłosu o spółkach skarbu państwa i ich obsadzaniu przez swoich z PIS-u. Kłaniają się też ostatnie podwyżki dla prezydenta i kumpli p. Jarosława, potencjalny i nawiedzony wyborca PIS ma jak najszybciej zapomnieć o podwyżce dla władzy idącej w setki tysięcy złotych i zapomnieć o ewentualnym porównaniu swoich zarobków – po co ma wiedzieć, że jego pensja netto to 2700 złociszy a biednego wiceministra to tylko osiem razy większa. Potencjalny wyborca PIS-u ma też zapomnieć o spółkach skarbu państwa, obsadzanych według klucza koleżeńskiego, rodzinnego i wynagradzanych według zasług dla PIS.
  O tym władza chce zapomnieć !!! Unia czy imigranci to temat drugoplanowy, taki zwód raz w lewo, raz w prawo.

 8. Niemiec był ,jest,i będzie zawsze wrogiem Polski wystarczy przypomnieć
  sobie historię ,nic się nie zmieniło zależy im tylko na taniej sile roboczej i dużym rynkiem zbytu .Polak w uni potrzebny jest jedynie jako tani robotnik rolny lub budowlany jako opieka nad staruszkami a nie jako równorzędny partner gospodarczy . Myślę że trzeba zastanowić się nad taką Unią jaka teraz jest bo w tej uni Polska to służąca która jest w rodzinie ale nie ma prawa głosu.

  • Zaraz, zaraz… to kto w końcu jest naszym największym wrogiem? Niemiec, Ruski, LGTB, Czech, Unia, Amerykanie i ich TVN, lekarze, nauczyciele ??? Już się gubię w tych naszych wrogach, może lepiej zapytać kto jest w końcu naszym przyjacielem?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here