Tragiczny wypadek na A4

0
3031
fot: OSP Zagrodno

W wyniku zderzenia trzech pojazdów na autostradzie A4, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a kolejne dwie walczą o życie w szpitalach.

 

 

W poniedziałkowy wieczór tuż po godzinie 21. dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Złotoryi otrzymał zgłoszenie o wypadku trzech pojazdów na 67 km autostrady A4 w kierunku granicy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Straży Pożarnej z JRG Złotoryja, OSP Zagrodno, OSP Wojciechów oraz 2 zastępy Straży Pożarnej z JRG 3 Chojnów. Do działań skierowano także trzy zespoły ratownictwa medycznego i cztery patrole policji.

Po przybyciu pierwszego zastępu Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia, potwierdzono informacje o wypadku trzech busów na prawym pasie autostrady.

„Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, zablokowaniu ruchu drogowego na autostradzie, ewakuację z zakleszczonego w pojeździe kierowcę za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.” – relacjonują biorący udział w działaniach druhowie z OSP Zagrodno, który dodają:

 

„W wyniku tego zdarzenia u jednego z uczestników wypadku lekarz stwierdził zgon a pozostałych dwóch kierowców z licznymi obrażeniami odwieziono do szpitali w Legnicy i Bolesławcu.”

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierowca samochodu dostawczego najprawdopodobniej z powodu awarii zatrzymał auto na prawym pasie. Inny kierowca samochodu dostawczego zatrzymał się przed nim i podjął próbę odholowania auta. W tym czasie kierujący volswagenem, na chwilę obecną z nieznanych przyczyn najechał na tył dostawczaka, który uległ awarii. Kierowca w tym czasie przebywał poza samochodem i niestety w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Pozostali dwaj kierowcy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. – wyjaśnia młodszy aspirant Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji.

Teraz pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze będą szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tego wypadku.

Autostrada na odcinku od zjazdu Chojnów- Złotoryja do zjazdu Jadwisin przez kilka godzin była zablokowana.

fot: OSP Zagrodno
fot: OSP Zagrodno
fot: OSP Zagrodno
fot: OSP Zagrodno

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here