Nowa droga oddana już do użytku

4
1683

Asfaltowa droga będzie z pewnością ułatwieniem w poruszaniu się dla mieszkańców, okolicznych rolników, ale ułatwi także dojazd do zbiorników wody pitnej pracownikom spółki wodnej.

 

 

W poniedziałek, 28 września 2020 roku w Uboczu miało miejsce oficjalne oddanie do użytku drogi, która jak wspomina Burmistrz Gryfowa Śląskiego na swoją kolej czekała kilka lat. Wreszcie się udało. Prowadzi ona do domostw, pól, ale także do zbiorników wodnych pitnej zaopatrujących w wodę sołectwa Ubocze, Rzasiny i Wolbromów.

W uroczystości uczestniczyli: Grażyna Adamuszek z wydziału ds. ochrony gruntów rolnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Joanna Czerwiec- Sołtys Sołectwa Ubocze, Andrzej Tartak- Wiceburmistrz Gryfowa Śląskiego, Anna Petruch- Inspektor ds. drogownictwa UGiM w Gryfowie Śląskim, Krzysztof Szczerbicki i Marek Niebylski Radni Rady Miejskiej, Tadeusz Prochownik- Inspektor Nadzoru, Józef Michalik- wykonawca robót, Edward Sidorenko- kierownik biura spółki wodnej w Uboczu, Ludwik Kubasiewicz- przewodniczący spółki wodnej w Uboczu i Piotr Pleszkun- pracownik spółki wodnej. Przybyłych gości powitał Olgierd Poniźnik- Burmistrz Gryfowa Śląskiego.

Mam nadzieję, że ta droga będzie dobrze służyć zarówno rolnikom, jak i spółce wodnej – mówił Burmistrz, który podkreślał, iż budowa drogi nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie przychylność Pani Grażyny Adamuszek z wydziału ds. ochrony gruntów rolnych UMWD i Pana Marszałka Województwa, za co złożył na jej ręce podziękowania:

Pragnę serdecznie podziękować za wieloletnią pomoc w budowie dróg na terenie naszej gminy – mówił Olgierd Poniźnik, który nie omieszkał w imieniu własnym i radnych wspomnieć, iż w gminie jest jeszcze dużo dróg do zrobienia.

Pierwszą, którą chcemy zaproponować, to prowadząca do pól droga w Rząsinach oraz drogi w Krzewiu Wielkim i e Uboczu do źródła wody. – dodaje Burmistrz Gryfowa Śląskiego, który liczy na dalszą bardzo dobrą współpracę w tym zakresie.

Podziękowania z rąk Burmistrza odebrał także wykonawca drogi Pan Józef Michalik, któremu Olgierd Poniźnik dziękował nie tylko za szybką realizację tego zadania, ale także za pomoc, jaką udziela gminie. – Muszę przyznać, iż o co się tylko nie zwrócimy to zawsze możemy na pana Józefa liczyć. Jak trzeba było poprawić drogę z Rząsin do Nagórza, to nie było problemów. Jak było potrzebne trochę masy na Senatoryjną to też nie było problemu. Czy jak trzeba było na przystanek w Uboczu to również nie było problemu. Chciałem podkreślić i podziękować, bo Pan Józef robił to wszystko bezinteresownie.

Pan Olgierd Poniźnik złożył także podziękowania dla Pana Mariusza Gałkowskiego za pomoc i wsparcie przy projektowaniu dróg.

Uroczystość zakończyło przecięcie powrósła i inspekcja przeprowadzona przez gości.

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Uboczu (zbiornika spółki wodnej) jest o pełnej konstrukcji podatnej i półsztywnej z podbudową i warstwą jezdną asfaltową. Długość drogi wynosi 904 metry. Szerokość drogi to 3 metry a szerokość poboczy 50 cm.
Droga zbudowana jest z kruszywa łamanego, warstwy wiążącej z betonu asfaltowego oraz warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. Koszt zadania wyniósł 330.686,12 złotych
Zadanie zostało współfinansowane ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 189.840 zł.


Blisko kilometr nowej drogi

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here