Nocny pożar w zakładzie produkcyjnym

3
3053
fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski

Biegli będą określać przyczyny pożaru, do którego doszło dziś w nocy w zakładzie produkcyjnym w Gryfowie Śląskim, przy ulicy Oldzańskiej.

 

Kilka minut przed godziną czwartą nad ranem w zakładzie produkcyjnym uruchomił się alarm przeciwpożarowy. Automatycznie zgłoszenie zostało przekazane do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania PSP w Lwówku Śląskim. Początkowo na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej z Lwówka Śląskiego oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gryfowie Śląskim. Jednak po przybyciu pierwszego zastępu okazało się, iż potrzebne będą większe siły i środki, dlatego niezwłocznie do Gryfowa Śląskiego udali się druhowie z OSP Lubomierz, OSP Ubocze i OSP Mirsk oraz jako dodatkowe wsparcie strażacy z podnośnikiem z PSP Lubań. Na miejsce zdarzenia przybył także oficer operacyjny – Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lwówku Śląskim. 

Pożarem objęte było pomieszczenie klejowni. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz sprawdzeniu sąsiednich pomieszczeń, czy nie występuje tam zagrożenie pożarowe, przy pomocy kamery termowizyjnej. tłumaczą strażacy z PSP w Lwówku Śląskim.

Strażacy oprócz prowadzenia akcji gaśniczej prowadzili działania polegające na wynoszeniu mienia tak z zajętego pożarem pomieszczenia, jak i z przyległych pomieszczeń. Mimo sygnału z monitoringu oraz szybkiej i sprawnej akcji strażaków pożar w klejowni rozprzestrzenił się bardzo szybko i pomieszczenie to spłonęło niemal doszczętnie. Strażacy uratowali od ognia sąsiednie pomieszczenia, które uległy tylko odymieniu.

OSP KSRG Gryfów Śląski
PSP Lwówek Śląski

Wstępnie straty spowodowane pożarem strażacy szacują na ok. 150 tysięcy złotych, natomiast uratowany majątek na ok. pół miliona.

Strażacy swoje działania zakończyli dopiero przed godziną siódmą rano.

Przyczynę pożaru ustalą biegli, wstępnie przyjmuje się, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

fot. OSP KSRG Gryfów Śląski

Przekaż swój 1% podatku dla druhów z OSP Gryfów Śląski, którzy w tym roku planują dokonać remontu strażnicy oraz doposażyć strażaków w nowy sprzęt i nowe mundury bojowe. Wystarczy, iż w rocznym zeznaniu podatkowym wpiszesz numer KRS: 0000116212 a w rubryce cel szczegółowy dopiszesz: „OSP Gryfów Śląski, ul. Floriańska 2, 59-620 Gryfów Śląski

3 KOMENTARZE

    • A Co takiego jest “Super”? Może to, że wiele osób zadaje sobie pytanie CO DALEJ?.Czy może cieszy Pana po prostu ludzkie nieszczęście? Nie ma nic super w krzywdzie innego człowieka zarówno dyrekcji jak i pracowników. Dziwne podejście…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here