Twój 1 procent dla strażaków z OSP Gryfów Śląski

0
193

Jednostka OSP Gryfów Śląski od 75 lat stoi na straży bezpieczeństwa gminy i miasta Gryfów Śląski. Na przestrzeni lat wiele druhen i druhów pełniło służbę dla mieszkańców. Aktualnie jest to 45 osób.

 

Każdy z nas realizuje swoje powołanie kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Poświęcamy swój wolny czas oraz często zaniedbujemy nasze obowiązki aby nieść pomoc potrzebującym.

Zostając strażakami ochotnikami mieliśmy świadomości tego że narażanie swojego życia i zdrowia będzie nieodłącznym elementem naszej służby.

24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu , bardzo często w weekendy oraz święta staramy się zapewnić bezpieczeństwo naszemu regionowi i jego mieszkańcom. Śmiało można powiedzieć że jest to nasza pasja, która nie polega tylko na gaszeniu pożarów czy przesiadywaniu remizie. Często zmęczeni po pracy lub szkole doskonalimy swoje umiejętności aby w najbardziej wymagających momentach móc dać z siebie 100%

W roku 2020 byliśmy dysponowani 160 razy:

  • 78 pożarów;
  • 72 zdarzenia miejscowe;
  • 10 alarmów fałszywych.

W tym roku planujemy intensywny rozwój. Pragniemy dokonać remontu strażnicy oraz doposażyć naszych strażaków w nowy sprzęt i nowe mundury bojowe. Dlatego zapraszamy do wsparcia naszej jednostki poprzez przekazanie nam 1% podatku.

Zapraszamy również do wstąpienia w nasze szeregi.

-/OSP Gryfów Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here