Nocny pożar w warsztacie

0
3247
zdjęcia: KP PSP Lwówek Śl.

Dźwięki strażackich syren postawiły na nogi mieszkańców sołectwa. Nad wsią unosiła się już chmura dymu. Na miejscu działania prowadziły trzy zastępy strażaków.

 

 

Kilkanaście minut przed godziną 23.we wtorek, 5 marca 2024 roku drużyny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o pożarze w pomieszczeniu garażowo- warsztatowym w Rakowicach Wielkich. Warsztat znajdował się przy stodole, istniało realne zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia.

Do działań natychmiast skierowano dwa zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz zastęp OSP Kotliska. Na miejsce wezwano także patrol policji z KPP w Lwówku Śląskim.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania dowiedzieliśmy się, że w warsztacie znajdują się 4 butle z gazami technicznymi. Szybka reakcja strażaków ograniczyła straty do minimum i zostało uratowane mienie o znacznej wartości. – wskazują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

zdjęcia: KP PSP Lwówek Śl.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here