Nigdy nie ignoruj znalezionego niewybuchu

0
388

Na terenie leśnym, podczas prac eksploracyjnych, w trzech różnych miejscach ujawniono przedmioty wybuchowe i niebezpieczne.

 

 

Na niebezpieczne znalezisko natrafiono podczas prac eksploracyjnych na terenie leśnym w Henrykowie Lubańskim. Niebezpieczne przedmioty usytuowane były w trzech różnych miejscach. O znalezisku został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, który na miejsce skierował patrol policji oraz powiadomił patrol saperski.

„Przybyli na miejsce saperzy z 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu, zachowując względy bezpieczeństwa, rozpoczęli podjęcie przedmiotów. Okazało się, że był to granat moździerzowy, przeciwlotniczy pocisk artyleryjski produkcji radzieckiej oraz niewybuch granatu moździerzowego produkcji niemieckiej, pochodzący z czasów II Wojny Światowej.” – relacjonuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji, która wyjaśnia, iż z uwagi na stan niewybuchów saperzy podjęli decyzję o detonacji niebezpiecznego znaleziska na miejscu.

„Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.” – apeluje Policja.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here