O czym należy pamiętać, jadąc autem do Francji?

2
366
Grafika: freepik.com

Francja jest krajem Unijnym, dlatego wjazd do samej Francji nie stanowi problemu dla nas, jako dla bliźniaczego kraju unijnego. Warto jednak wiedzieć o różnych kwestiach, które mogą mieć istotne znaczenie już podczas kontroli. Jak okazuje się w praktyce, w określonych sytuacjach mogą być od nas wymagane dodatkowe dokumenty, które warto mieć. Dziś opowiemy więcej na ten temat i wyjaśnimy, jaka dokumentacja jest obowiązkowa w wypadku kontroli na terenie Francji.

 

 

Francja – co jest wymagane od nas, aby wjechać i poruszać się po tym kraju?

Jako członkowie Unii Europejskiej, możemy cieszyć się uproszczonymi procedurami wjazdu i poruszania się po Francji. Niemniej jednak, musimy mieć na uwadze fakt posiadania podstawowych dokumentów, które nie są już wymagane w Polsce, jednak nadal są mocno respektowane w innych krajach Unijnych.

Skutkiem tego, jadąc do Francji warto posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport *(możemy również oba dokumenty, choć nie ma takiej potrzeby). Oprócz tego, musimy mieć ze sobą dowód rejestracyjny wraz z aktualnym przeglądem auta, a także dokumenty od OC, które również muszą być aktualne. Jest to niezwykle istotne w razie ewentualnej kontroli, która będzie wymagała pokazania wyżej wspomnianych dokumentów, dotyczących naszego auta. Francuzi bardzo skrupulatnie sprawdzają pod tym względem obcokrajowców, dlatego liczmy się z tym, że zawsze będzie wymagany od nas komplet dokumentacji dotyczącej naszego auta.

W wypadku aut leasingowych, będzie również wymagane posiadanie dokumentacji pozwalającej na użycie tego auta przez firmę leasingową, na terenie Francji. Dokument musi zostać przetłumaczony przez specjalnego tłumacza przysięgłego, który w pełni poprawnie dokona dla nas całej transkrypcji takiego dokumentu.

Co z AC we Francji?

Udając się do dowolnego kraju Unii Europejskiej i nie tylko, warto posiadać oprócz OC, także i AC. Wszystko dlatego, że Francja to kraj, w którym w miasteczkach i miastach rządzą bardzo wąskie uliczki. Zarówno jeżdżenie nimi, jak i parkowanie na nich, to dla Polaków spore wyzwanie. Tym bardziej w momencie, w którym nie mamy większego doświadczenia w jeździe poza granicami naszego kraju.

Jak podaje portal internetowy autostrady.com.pl, warto mieć AC głównie z uwagi na fakt, jak parkują Francuzi, dla których małe „obcierki” nie stanowią wielkiego problemu. Zarówno podczas parkowania jak i wyjazdu auta może dojść do sytuacji, której po prostu nie przewidzimy. Warto więc, aby nasze AC było przygotowane na takie sytuacje i pomogło nam w momencie, w którym nasze auto dozna szkody kompletnie nie z naszej winy. Na całe szczęście, jeśli Francuzi uszkodzą nasze auto, bardzo często czują się w obowiązku, aby dopełnić wszelkich formalności, które będą mieć znaczenie dla naszej ubezpieczalni.

Gorzej w momencie, w którym to Francuz uszkodzi nasze auto, a nas nie będzie na miejscu. W takich sytuacjach może dojść do sytuacji, w której nie uzyskamy wsparcia z drugiej strony i będziemy musieli poszukiwać kamer, które pozwolą dojść nam do tego, kto uszkodził nasze auto.

Chcesz wiedzieć więcej na temat autostrad we Francji?

Jeśli autostrady we Francji są dla Ciebie interesującym tematem, koniecznie odwiedź serwis internetowy https://autostrady.com.pl/autostrady/europa/francja/, na którym znajdziesz praktyczne informacje, dotyczące autostrad na terenie Francji. Jest to Polski serwis internetowy, który posiada aktualne informacje, dotyczące dróg we Francji. Skutkiem tego, znajdziesz tutaj zawsze, cenne i sprawdzone informacje, które są aktualne!

-/materiał partnera/-om

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here