Nietrzeźwy motocyklista spowodował zagrożenie na drodze i oddalił się z miejsca

0
129

Zupełnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się motocyklista mieszkaniec powiatu lubańskiego, którego zatrzymali policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Lubania. Motocyklista 25 sierpnia br. w stanie nietrzeźwości spowodował zagrożenie na drodze a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu 25 sierpnia br. w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie o mającym mieć miejsce zdarzeniu drogowym na terenie Gminy Lubań, gdzie kierujący motocyklem miał uderzyć w ogrodzenie jednej z przydrożnych posesji. Policjanci po przybyciu na miejsce potwierdzili zaistniałe zdarzenie drogowe, jednak na miejscu nie zastali kierującego motocyklem, który spowodował zagrożenie w ruchu dla innych uczestników ruchu drogowego a ponadto uszkodził ogrodzenie posesji. Jak ustalili na miejscu mężczyzna który przemieszał się motocyklem zaraz po zdarzeniu oddalił się pieszo w kierunku Lubania.

Policjanci w trakcie patrolu terenu przyległego chwilę po zdarzeniu ujawnili przemieszczającego się mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi zdarzenia. Jak się okazało był nim właśnie kierujący motocyklem 48 – letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu posiadał ponad 2 promile alkoholu. W wyniku zdarzenia doznał kilka niegroźnych otarć ciała. Przyznał się do kierowania jednośladem nad którym stracił panowanie a następnie spowodował zagrożenie na drodze znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Za swój czyn odpowie przed sądem za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zagrożenia na drodze oraz uszkodzenie ogrodzenia posesji.

 

asp.szt. Grzegorz Szewczyk, KPP Lubań

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here