Nietrzeźwy kierujący przebywający na kwarantannie podróżował z chorymi na COVID-19 dziećmi

7
1707
zdjęcie poglądowe Policja w Lwówku Śląskim

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego doszło w poniedziałek (24.05) pod jednym z marketów w Lwówku Śląskim. W trakcie interwencji 28- latek przyznał się, że ma nałożoną kwarantannę domową, a jego dzieci, z którymi podróżuje, powinny przebywać na izolacji domowej w związku z uzyskaniem pozytywnego wyniku na COVID-19. Policjanci w najbliższym czasie przedstawią zarzuty temu mężczyźnie, który wsiadł za kierownice auta mając ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mundurowi poinformowali o tej sytuacji sanepid, a także skierują wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenie dotyczące złamania zasad kwarantanny.

 

24 maja br. przed południem Oficer Dyżurny otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego pod jednym z marketów w Lwówku Śląskim. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol policji. Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze zgłaszający jadąc za pojazdem maki VW zauważył, że sposób poruszania się samochodu może wskazywać, iż kierujący jest nietrzeźwy. W związku z czym postanowił go zatrzymać i wezwać policję. Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,2 promila. W trakcie wykonywanych czynności 28- latek z powiatu bolesławieckiego przyznał się, że ma nałożoną kwarantannę domową, a jego dzieci, z którymi podróżuje, powinny przebywać na izolacji domowej w związku z uzyskaniem pozytywnego wyniku na COVID-19. Mężczyzna tłumaczył, że miał pilną sprawę do załatwienia i nie miał z kim zostawić dzieci.

Jakby tego było mało, nieoczekiwanie na miejsce przyjechała żona nietrzeźwego kierującego, aby zaopiekować się dziećmi. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta również kilka dni wcześniej uzyskała pozytywny wynik testu na COVID- 19 i powinna przebywać na izolacji domowej.

O zaistniałej sytuacji policjanci powiadomili sanepid oraz skierują wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenie dotyczące złamania zasad kwarantanny/ izolacji.

Za kierowanie samochodem będąc pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

7 KOMENTARZE

 1. Ciekawe ile osób obdarował tym wirusem! Za tak nieodpowiedzialne zachowanie powinien srogo zapłacić. Malo mu Bolesławca, to musiał jeszcze do Lwówka przyjechać????

 2. Policjant zatrzymuje samochód, którym jadą trzy osoby.
  – Gratuluję – mówi policjant – jest pan tysięcznym kierowcą, który przejechał nową szosą.
  Oto nagroda pieniężna od firmy budującej drogi!
  Obok pojawia się reporter i pyta:
  – Na co wyda pan te pieniądze?
  – No cóż – odpowiada po namyśle kierowca – chyba w końcu zrobię prawo jazdy…
  Żona kierowcy z przerażeniem:
  – Nie słuchajcie go panowie… On zawsze lubi żartować, gdy za dużo wypije!
  W tym momencie z drzemki budzi się, siedzący z tylu dziadek i widząc policjanta zauważa:
  – A nie mówiłem, że skradzionym samochodem daleko nie zajedziemy!…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here