Niech pamięć trwa…

0
630
zdjęcia SP Włodzice Wielkie

19 kwietnia 2023 roku minęła 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, w którym hitlerowcy zamknęli i przetrzymywali w straszliwych warunkach, 450 tysięcy Żydów z Warszawy i podwarszawskich miejscowości.

 

 

Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej we Włodzicach Wielkich wraz z polonistką- Katarzyną Sulik kolejny raz postanowili uczcić pamięć o bohaterach, którzy 80 lat temu stoczyli nierówną walkę o godność i życie człowieka. Przystąpili do kampanii Muzeum Żydów Polin w Warszawie.

Na podstawie materiałów edukacyjnych odbyły się warsztaty edukacyjne, które miały na celu przybliżyć uczniom zryw w getcie warszawskim. Młodzież poznała historię Janusza Korczaka, Marka Edelmana czy Ireny Sendlerowej, którzy ratowali istnienia ludzkie. Aby oddać hołd powstańcom, wykonali szablon żonkila i przypięli go do elementu ubioru. Stworzyli też “słoik pamięci”, w którym znalazły się ich opinie czy refleksje związane z tematyką zajęć.

Nauczycielka uświadomiła uczniom, że tylko dobro, miłość i empatia była w stanie pokonać zło. Dziś te pojęcia są jednakowo ważne, bo bez nich człowiek nieć nie jest wart.

-/SP Włodzice Wielkie/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here