Kryminalni zatrzymali 28-latka, który posiadał marihuanę

0
183

Cały czas informujemy o zatrzymaniu przez patrole policyjne osób posiadających przy sobie narkotyki na terenie powiatu lwóweckiego oraz ostrzegamy przed prawnymi skutkami takich poczynań. Ale warto też, napisać coś o pracy policjantów wydziału kryminalnego z zespołu do walki z przestępczością narkotykową. Ich praca, nie polega tylko na spektakularnych zatrzymaniach, ale często jest to wielomiesięczna praca analityczna.

Zatrzymanie osoby z narkotykami przez patrol policyjny, na przykład w trakcie kontroli, nie kończy się tylko na sprawie w sądzie i wydaniu wyroku. Drugą częścią tej sprawy zajmują się właśnie policjanci z zespołu. Zaczynają od analizy osobowej, potem następuje analiza kontaktów, powiazań, terenu przebywania. Często policjanci korzystają z nowoczesnych rozwiązań technicznych, potrafią sprawdzić miejsce przybywania, sprawdzają i uzgadniają wiele drobnych szczegółów z policjantami z całej Polski. I tak po wielu tygodniach pracy, gdy jest już zebrany materiał pozwalający postawić danej osobie zarzut handlu narkotykami następuje; długo oczekiwane – nie tylko przez policjantów, ale także mieszkańców danej miejscowości – zatrzymanie sprawcy. I tak kończy się kolejny etap układanki od osoby posiadającej narkotyki, zażywającej narkotyki po dilera i producenta. Niekończąca się historia dramatów wielu ludzi, uzależnienia, kradzieży, agresji, gwałtów, prostytucji …

Jednym z elementów takiej układanki jest wczorajsze działanie policjantów z zespołu, którzy dokonali zatrzymania 28 letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, u którego w mieszkaniu w trakcie przeszukania ujawniono marihuanę w ilości 425 porcji handlowych, telefony oraz pieniądze. Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora i sądu.

Przypominamy, że z policjantami z zespołu można skontaktować się poprzez Naczelnika Wydziału Kryminalnego telefonicznie numer telefonu 606 851 808.

 

autor: asp.szt. Mateusz Królak Policja Lwówek Śl.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here