Nie żyje 19- latek. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

13
18629

Policjanci pod nadzorem prokuratury badają okoliczności śmierci 19- letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w niedzielę. Pomocna w wyjaśnieniu ma być zlecona sekcja zwłok.

 

 

Myśli samobójcze są poważnym problemem, który wymaga natychmiastowej uwagi i odpowiedniego wsparcia. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia, jednak nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie.

Poniżej przedstawiam kilka organizacji, które oferują wsparcie dla osób z myślami samobójczymi:

 • Telefon Zaufania dla Osób Przejmujących się (116 123) – bezpłatny numer telefonu do rozmów z wolontariuszami, którzy słuchają i udzielają wsparcia emocjonalnego.
 • Ośrodek Pomocy dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i dla Samobójców – ośrodek oferujący pomoc dla osób z myślami samobójczymi oraz dla ofiar przemocy domowej.
 • Niebieska Linia – numer telefonu (800 120 002) oraz czat, na którym można porozmawiać z psychologiem lub wolontariuszem.
 • Pamiętaj, że myśli samobójcze są sygnałem, że potrzebujesz pomocy. Nie wahaj się zwrócić się po nią do specjalistów lub bliskich osób.

W niedzielę, 26 maja br. około godziny 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Gryfów Śląski o odnalezieniu zwłok członka rodziny w jego miejscu zamieszkania.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili interwencję dotyczącą targnięcia się na swoje życie przez 19-letniego mężczyznę. – wyjaśnia policja.

Na miejscu swoje działania prowadzili: Zespół Dochodzeniowo-Śledczy lwóweckiej komendy, prokurator Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim oraz lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, który wykluczył udział osób trzecich.

Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone celem wykonania oględzin ciała.

13 KOMENTARZE

 1. Taki młody, sama mam 30, w życiu różnie bywa, raz lżej raz gorzej..ale 19latek całe życie miał przed sobą.. nie bądźmy obojętni na smutek innych wokół nas

 2. Jejku bardzo przykro się to czyta, 19 lat ,to jeszcze dzieciak…jaki okropny ból musiał mieć w sercu,aby posunąć się do takiego czynu, Niech spoczywa w pokoju rodzinie życze dużo siły.

 3. Tragedia nie do opisania, ból rozrywa serce obcym ludziom, a co dopiero rodzinie. Niewyobrażalny smutek, ból, cierpienie. Składam wyraz współczucia i życzę siły by dźwigać to każdego dnia.
  P. |*|

 4. Teraz to już musztarda po obiedzie. Trzeba było z chłopakiem rozmawiać, kiedyś rodzice bardziej uczestniczyli w życiu swoich dzieci ( oczywiście ,poza patolami).

 5. wiadomo kto to ?? i widzicie co robi gonitwa za pieniądzem rodzice muszą zapier…. żeby wyżywić dziecko przez co nie mają czasu rozmawiać ale niestety takie życie

  • To nie wina rodziców, wina systemu, młodzieży która wprowadza mobbing wobec słabszych psychicznie. Kiedyś rodzice też pracowali a dzieci zostawały same w domu z kluczem na szyi. Wyrazy współczucia dla rodziny.

   • To po co psychologowie i pedagodzy w szkole…w szkołach jest większe zainteresowanie konkursikami na obrazek czy szl…wie co, niż faktycznie dziećmi. Zamiast wyciągać do góry “biedne” dzieciaczki, to oni chwalą sie osiągnięciami tych samych osób i nazwisk. Wyrazy współczucia dla bliskich tego człowieka 🙁

 6. A gdzie była szkoła…szanowni psychologowie, pedagodzy i nauczyciele…co nikt nie widział, że chłopak ma jakiś problem. Porażka systemu. Wyrazy współczucia dla bliskich i znajomych chłopca.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here