Policjanci szkolą uczniów klas mundurowych

0
597
zdjęcia: ZSET Rakowice Wielkie

Jak przygotować się do wyjścia w góry? Co wziąć ze sobą na szlak, by nie zaskoczyła nas żadna sytuacja? Jak korzystać z mapy i kompasu? Czy warto przed wyjściem sprawdzać prognozę pogody? To tylko kilka obszarów, które omówili lwóweccy policjanci z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej podczas szkolenia klas mundurowych, którzy przebywają na obozie zimowym.

 

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, którzy wchodzą w skład Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej biorą udział nie tylko w ratowaniu życia i zdrowia osób zaginionych, prowadzą oni również zajęcia profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą edukując o bezpiecznych zachowaniach w terenie. W związku z rozpoczynającymi się już niedługo feriami zimowymi, asp.szt. Mateusz Królak oraz asp.szt. Krzysztof Król biorą udział w obozie zimowym klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, podczas którego prowadzą zajęcia.

W ich trakcie młodzież w sposób teoretyczny i praktyczny zdobywa wiedzę z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa w górach. Policjanci szkolą z podstawowych zasad topografii. Ćwiczą określanie własnej pozycji poprzez prawidłowe zapisanie danych GPS, ćwiczą określenie azymutu z wykorzystaniem kompasu oraz na mapie papierowej obliczają poprzez określenie skali, długość zaplanowanej trasy. Ponadto młodzi adepci odbywają podstawowe szkolenie z zakresu łączności.

To wszystko ma sprawić, by wypoczynek w górach był nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny.

zdjęcia: ZSET Rakowice Wielkie

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here