Nauczycielka nakazywała uczniom usuwanie błyskawicy ze zdjęć profilowych

77
5752

Posłowie KKP Lewicy dr Krzysztof Śmiszek i Robert Obaz skierowali dziś interwencję poselską do dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Adama Mickiewicza w Lubaniu, w reakcji na zgłoszenia rodziców i uczniów tamtejszej placówki.

 

Poprosili oni o pomoc w związku z postawą nauczycielki prowadzącej zajęcia z informatyki, która nakazuje uczniom usuwanie czerwonej błyskawicy Strajku Kobiet ze zdjęć profilowych, argumentując ten nakaz swoimi prywatnymi odczuciami i skojarzeniami oraz rozporządzeniem dyrekcji placówki.

– Apolityczność szkół powinna przejawiać się przede wszystkim w otwartej postawie pedagogów – w tym pojęciu nie mieści się narzucanie prywatnych przekonań, skojarzeń i sympatii politycznych nauczyciela uczniom, a tym bardziej żądania ukrywania przez nich swoich poglądów i przekonań – mówi poseł Krzysztof Śmiszek. – Ze względu na fakt, że jest to sytuacja naganna, godzącą w podstawowe prawa i swobody obywatelskie młodych ludzi, zwróciliśmy się do dyrekcji szkoły, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Rzecznika Praw Dziecka z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

-/24jgora.pl/-

77 KOMENTARZE

 1. Krzysztof śmieszek WŁASNIE SAM ZAPRZECZA SOBIE W JEDNEJ WYPOWIEDZI. Apolityczność, więc nie ma miejsca na jakies polityczne demonstracje. Tak własnie wyglada lewackie myślenie, wolność konczy się tam gdzie lewica powie. Brawo dla nauczycielki, która nie musi demonstrować w KAŻDEJ sekundzie swojego zycia swoich pogladów i jest ponad lewakami

 2. No i w tym wszystkim właściwy komentarz przeczytałam u Miry… Dzisiejsza młodzież nie jest taka jak dwadzieścia, czy trzydzieści lat temu. Świat się zmienia i poglądy młody człowiek może mieć swoje, przecież to nie są dzieci z niższych klas podstawowych, tylko nieco wyżej. Czyż nie???

 3. Wielki szacunek dla Nauczycielki. Dla Rodziców nie wiedzących bądź nieświadomych co oznacza symbol pioruna proszę pofatygować się na stronę Wikipedii ,tam jest wyraźnie napisane i zilustrowane. Piorun jest znakiem, symbolem zakonu szatana. Nie wspominając znaczenia symbolu w Biblii. Jeśli nie wierzycie w Boga to uwierzcie w szatana. On jest !, nie pozwólcie aby zawładnął umysłami waszych dzieci. Jeśli się wdepnie w smołę to już nie można się od niej odkleić.

 4. Do Eli szatan juz dawno rzadzi swiatem popatrz co sie dzieje w polskim kosciele ilu ludzi odeszlo od kosciola i na nic tu twoje komentarze ludzie juz maja dosc klamstwa i obludy

  • Żal mi ciebie. Jak można popierać takie zachowanie? Nauczyciel powinien wykonywać swoje obowiązki czyli nauczać a nie wtrącać się w poglądy uczniów? Do tego co mają ludzie LGBT do czerwonego pioruna? Do poziomu takich ludzi jak pan/pani oraz nauczycielki od informatyki nie warto się nawet zniżać… “Wara zarazo tęczowa”? Aż wstyd mieszkać w takim kraju gdzie tyle nienawiści ze strony mieszkańców… To jest propagowanie nienawiści… A osoby dorosłe, które to robią ?…. Nie da się na ten temat wypowiedzieć ? Potem się nie dziwcie że młodzież nie ma szacunku do osób dorosłych skoro w taki sposób traktujecie ich oraz ich prawa. Nie macie szacunku do młodzieży to oni nie zawsze mają szacunek do was. Wstyd. Polska powinna podczas rozbiorów już nigdy nie trafić na mapy świata skoro postawa współczesnych Polaków jest tak żenująca.

 5. Poseł Obaz niech się zajmie budową chodnika w Chmieleniu, bo na tak prostym temacie wywalił się kołami do góry. Przyjedzie, pokręci się i punkty na kolejną kadencję nabite. Jak poseł nic nie może wskórać w tak prostej sprawie a chce prostować życie Polaków

 6. a ja tam myślę że jakby w szkole nauczyciel wpierd***ł a w domu ojciec poprawił to, g****rzeria XXI w wyszła by na ludzi. Pokolenie mojego ojca było tak właśnie- karnie wychowywane i nie było tam debili XXIw

 7. Nauczycielka chyba powinna zapoznać się z art. 12, 13, 14 i 15 Konwencji o prawach dziecka, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów dnia 20 listopada 1989 r. (Dz. U. z 1991 r. Nr 120 poz. 526), ​​które stanowią, że:
  1) państwa zapewniają dziecku prawa do swobodnego wyrażania własnych poglądów we wszystkich sprawach jego dotyczących;
  2) dziecko ma prawo do swobodnej wypowiedzi, a prawo to ma zawierać swobodę poszukiwania, otrzymywania, przekazywania idei i informacji wszelkiego rodzaju;
  3) państwa będą respektowały prawo dziecka do swobody myśli, sumienia i wyznania;
  4) państwa uznają prawa dziecka do swobodnego zrzeszania się oraz wolności pokojowych zgromadzeń.
  Brawo za odwagę dla wszystkich tych młodych ludzi. Macie prawo wyrażać swoje myśli i walczyć o wolny kraj! Nauczycielka powinna się wstydzić, ponieważ jej rolą jest uczyć szacunku, a nie wykorzystywać swoją przewagę nad młodymi ludźmi, aby narzucać swoje zdanie i kazać im coś do czego nie ma prawa. Szanujmy się wszyscy i szanujmy młodych ludzi. Skończyły się czasy, kiedy uczniowie muszą robić to co nauczyciel im każe.

 8. Jeżeli w czasie lekcji zdalnej nauczycielka widzi na ekranie zdjęcia profilowe swoich uczniów upstrzone jakimikolwiek znaczkami, ma powody by czuć się jak na jakiejś demonstracji, nie na lekcji. Sala lekcyjna nie jest miejscem do wywieszania transparentów i miejscem afirmacji politycznych lub ideologicznych. Młodzież samodzielnie wybiera zdjęcia profilowe, tak więc jej działanie jest zaplanowane i celowe. Jaki cel ma dekorowanie swojego zdjęcia jakimkolwiek symbolem? Przesłanie nauczycielowi jakiejś treści? W…ć? To jest dzieciniada i słusznie nauczycielka oczekuje dojrzałych, stonowanych postaw.
  Taka sama sytuacja jest na studiach – tam też wykładowcy oczekują zaniechania demonstracji w czasie zajęć. I to jest właściwa postawa nauczyciela i wychowawcy.
  Niejeden z tych młodych ludzi już niedługo zmieni poglądy, a na pewno zdjęcie profilowe. Niejeden powie już niedługo o sobie: ale ja głupi byłem! Nauczyciel wie to już terasz – taki zawód.

 9. Całkowicie popieram pogląd emerytki,a pan z PRL sam wystawił sobie diagnozę na debila,w Lubaniu jest sekcja bokserska,tam pokaż swoją siłę,to my walczyliśmy o okno na zachód,a teraz ganimy młodzież,mają porównanie ,czy tak trudno pogodzić się z faktem że dzisiejsza młodzież jest całkowicie inna wyprzedza nas w poglądach o swoje

 10. Szkoła ma uczyć wiedzy a nie poglądów jakiejś grupy nie ważne jakiej. Proponuje dla zwolenników błyskawicy tatuaż na czole wtedy wszyscy będą wiedzieć jakie macie poglądy.

 11. Powiem wprost. W mojej opinii zawsze coś z tą nauczycielką było nie tak. A teraz po co się wtrąca. Nakazuje im ukrywać swoje poglądy. To za chuja nie jest jej sprawa i nie powinna się wtrącać. Ona jak i uczniowie są tam dla nauki, więc po chuj się udziela. Nikt jej nie broni załączyć sobie własnego loga do Prof.

 12. W druzynie z szatanem to sa ludzie ktorzy nie widza krzywd jakie kosciol zgotowal tym niewinnym dzieciom molestujac je mam nadzieje ze PAN BOG rozliczy tych ludzi na sadzei ostatecznym a taka na marginesie nie jestem w druzynie szatana tylko wstyd mi za kosciol i ich ksiezy

 13. Molestowania w kosciele nieletnich przez ksiezy to jesy ta wasza wiara selekcja jest potrzebna owszem ale w waszym sposobie myslenia jak mozecie przyjmowac sakramenty z grzesznych rak waszych duspasterzy zastanowcie sie nad tym gleboko jakktos taki moze glosic slowo Boze szkoda mi was bo Pan BOG jest wszedzie nie tylko w kosciele

 14. Najważniejsze na świecie jest, żeby dziecko zamiast się uczyć wyraziło swoje poglądy!!!
  Proponuję, żeby owe dziecko poszło dalej i wyraziło swoje poglądy malując czerwoną strzałę na białej ścianie swojej mamie w salonie w domu. Jest też opcja by nabazgrać sprayem błyskawicę tacie na masce samochodu…;)

 15. Nie wierzę w te durne komentarze! Brawo nauczycielka? A kim ona jest, by zakazywac innemu obywatelowi wyrażania swoich poglądów? Drugi Jarosław Zbawiciel? Ten kraj durnieje… To już nie Białoruś, to już prawie Korea Północna.

 16. Zdjęcie profilowe, ale zależy gdzie. Na Facebooku czy innych portalach społecznościowych a nie na lekcji w szkole, bo profil szkolny ucznia na platformie szkolnej to co innego.

 17. Nauczyciel nie ma nic do zdjęć profilowych uczniów na Facebooku. Nie podoba się jej niech nie patrzy. Nakazywać to może swojemu dziecku w domu. Jeśli jeszcze jej słucha. Młodzi mają prawo do swoich poglądów a jej nic do tego.

 18. Nakazywać to se może własnemu dziecku o ile je ma i o ile ja posłucha. Zdjęcie na profilu jest każdego prywatna sprawa i mogę mieć tam nawet pentagram i diabła a tej Pani nic do tego akurat. Ja bym zwolnił ta Panią za nieprzestrzeganie praw dziecka jeśli miałbym dowody że ich nie przestrzegała. Czasem zanim coś się powie lub zrobi trzeba pomyśleć bo nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

 19. Patrzę z perspektywy Krakowa na waszą wioskę i dochodzę do wniosku, ze bardziej cywilizowani są Flinstonowie. Na miejscu rodziców porozmawiałbym z tą kobietą, wynajął prawnika (pro bono mnóstwo prawniczych sław pomoże) i dobrał się do tego pomarszczonego zadka o gładkim mózgu. Ida nowe czasy i tę panią trzeba potraktować jak funkcjonariuszkę współczesnego SB. Przyszłą emeryturę obniżyć do minimum.

  • Każdy nauczyciel ma wyższe wykształcenie, nie zaimponujesz nikomu patrzeniem “z perspektywy Krakowa”. Większość nauczycieli znajdzie w twojej wypowiedzi sporo deficytów /od nicka, przez “perspektywę”, wioskę, pomarszczony zadek, SB, wpływ na emeryturę/. Na pewno publikacja takich żałosnych postów podnosi klikalność. Publiczność lubi ZOO.

 20. 1. Dlaczego we Francji (tej po rewolucji) nie wolno w szkole nosić chust?
  2. Skoro czerwonej błyskawicy towarzyszy okrzyk: “to jest wojna”, to czy ta wojna powinna się toczyć na lekcjach?
  3. Czy przypadkiem ktoś nie stwarza tutaj piekła normalnie i racjonalnie myślącej kobiecie? Zobaczcie ile już pomyj wylano. Za to, że ma zdrowe podejście do uczenia i wychowywania.

 21. Piękne wartości i symbole są przekazywane młodemu człowiekowi…błyskawica i prawo do skrobanki…rośnie pokolenie nadludzi, rasa wyższa, ludzi nieomylnych którzy brzydzą się słabości…Dżolero i Dziunia w jednym…zastanawiam się czy już w szkole nie uczą o obozowych kominach które były jedyną szansą na wolność…Gdybym miał kiedyś takiego zimnego ssmańca za rodzica jakimi się stajecie…szkoda słów…Na szczęście mam códownych rodziców którzy szanują człowieczeństwo…nigdy nie szli na łatwiznę…Zbudujcie najpierw poprzez naukę ramę dla swego życia a dopiero wtedy wyrażajcie poglądy na tak ważne tematy jak prawo do istnienia…tymczasem jeszcze czuć pieluchy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here