Groził pozbawieniem życia pracownikowi stacji paliw

1
1362

Mężczyzna groził pozbawieniem życia pracownikowi jednej ze stacji paliw, gdyż nie mógł zrobić zakupów ze względu na prace konserwatorskie. Został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu. Był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne.

W nocy z 12 na 13 września br. około godziny 1.30 policjanci pojechali na jedną z jeleniogórskich stacji paliw, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna awanturował się i groził pozbawieniem życia pracownikowi.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który poinformował, że na stacji zjawił się mężczyzna, który chciał kupić hot-doga, ale z uwagi na trwające prace konserwatorskie nie można było zrealizować zamówienia. Mężczyzna zdenerwował się i zaczął grozić pracownikowi pozbawieniem życia, po czym wyszedł.

Po uzyskaniu rysopisu agresora policjanci ruszyli na jego poszukiwanie. Kilka ulic dalej zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał poszukiwanemu. Ten jednak na widok radiowozu próbował ukryć się w pobliskim budynku. Został zatrzymany. Okazał się nim 42-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,5 promila.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, a mężczyzna odpowie za groźby karalne za co grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here