Gdzie włamywacze czują się jak u siebie?

3
1693

Jak informują nas mieszkańcy w kwietniu w ich sołectwie doszło do serii włamań do domów i budynków gospodarczych.

 

Mowa o miejscowości Milęcice koło Lubomierza. Pierwsze ślady włamań do jednego z remontowanych domów zauważono 24 kwietnia. „Włamywacze dostali się do budynku przez zabezpieczone drzwi pomieszczenia gospodarczego kradnąc drobne narzędzia budowlane oraz ekspres do kawy. Ślady włamania nosiły też inne budynki gospodarcze w których włamywacze pozostawili otwarte bramy”. – tłumaczy nam jeden z mieszkańców.

Sytuacja powtórzyła się 30 kwietnia. „Właściciel remontowanego gospodarstwa zastał otwarte drzwi wszystkich pomieszczeń gospodarczych, przewrócone ogrodzenie i ślady próby włamania do domu. Wystarczyła kilkugodzinna nieobecność gospodarza w nocy z dnia 30.04 na 01.05 i włamywacze ponownie dali o sobie znać. Wyłamano stare drzwi do pomieszczenia gospodarczego będącego częścią domu i próbowano dostać się do wnętrza” – dodaje czytelnik, który wyjaśnia, iż włamywacze wjechali na posesję autem nie uwzględniając miękkiego od deszczu gruntu i ugrzęźli. To ich jednak nie powstrzymało:

„Wyrywali szerokie deski z ogrodzenia i z cegłami kładli je pod koła uwalniając auto” – dodaje mężczyzna, który nie kryje przy tym swojej frustracji i rozczarowania: „Człowiek próbuje zrobić coś dla regionu, podnieść te wszędzie obecne ruiny ale okazuje się to faktycznie trudne, bo zamiast lokalnego wsparcia czeka go szaber”.

Na miejsce wezwana została lwówecka policja. Ta przyznaje jednak, iż do dziś nikt w sprawie włamań, czy kradzieży nie złożył zawiadomienia ani nie poinformował o skradzionych rzeczach. Mundurowi przyznają, iż zadaniowano do Milęcic zwiększoną liczbę patroli, szczególnie w godzinach nocnych. Ponadto policjanci apelują o zwracanie przez mieszkańców uwagi na wszelkie podejrzane osoby i niezwłocznego informowania policji pod numerem telefonu 112.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here