Największa w Polsce ścieżka w chmurach pnie się do góry

1
1827

Jak na razie nic nie jest w stanie powstrzymać prac przy budowie największej w Polsce ścieżki w chmurach, która powstaje w Świeradowie Zdroju. Na budowę zwożone są kolejne elementy. Sky Walk pnie się w górę.

 

Górująca nad Świeradowem wieża widokowa będzie miała 60 m wysokości, a ścieżka na jej wierzchołek będzie długości 800 m. Całość ma zapewnić niesamowite przeżycia. Oprócz przepięknych widoków ze szczytu dla odważnych przygotowano zjeżdżalnię o długości 103 m i kącie nachylenia 29%. Dla dzieci powstanie atrakcja nazywana kokonem pająka.

Konstrukcja ma być gotowa ponoć jeszcze w tym roku. Po jej ukończeniu ruszą prace wykończeniowe. Oficjalne otwarcie największej w Polsce ścieżki w chmurach – Sky Walk Świeradów- Zdrój ma się odbyć w czerwcu 2021 roku.

Inwestycja od początku wśród mieszkańców regionu budzi spore kontrowersje. Z jednej strony zachwyt z drugiej wielkie obawy. Wielu osobom nie podoba się jej lokalizacja, niezadowolenie budzi także spodziewany wielki ruch turystyczny. Druga strona sporu argument o wzmożonym ruchu turystycznym wykorzystuje na plus dla uzdrowiska.

foto/wideo: Mateusz SzumlasZapraszamy na zwiedzanie Sky Walk Świeradów- Zdrój. Zobacz, jak ścieżka w chmurach wygląda po otwarciu i jakie dodatkowe atrakcje powstaną przy niej już wkrótce.

Zwiedzamy Sky Walk Świeradów- Zdrój. Największą w Polsce ścieżkę w chmurach

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here