Najpierw groził byłej żonie a później ze złości wybił szybę w budynku gminnym

1
1302

Mundurowi ustalili, że sprawcą zniszczenia mienia jest mężczyzna, który chwilę wcześniej odgrażał się byłej żonie. Mężczyzna wracając pieszo po wizycie u pokrzywdzonej bez powodu wybił kamieniem okno powodując straty o wartości 1000 złotych. Zatrzymany usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu otrzymali zgłoszenie o groźbach kierowanych wobec pokrzywdzonej przez byłego męża. Była to już czwarta taka sytuacja w ostatnim czasie. Chwilę później otrzymali informacje o wybiciu szyby w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.

Mundurowi powiązali oba zgłoszenia i przeanalizowali drogę jaką wracał do domu sprawca gróźb. „Okazało się, że połączenie tych dwóch zgłoszeń jest trafne a sprawcą obu przestępstw jest 43-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, który ze złości rzucił kamień w budynek wybijając szybę powodując starty o wartości 1000 złotych”. – tłumaczy asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Zatrzymany usłyszał łącznie 5 zarzutów, zniszczenia mienia i 4 zarzuty dotyczące gróźb karalnych. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here