Kobieta motyką odcięła zapalnik granatu

0
3149
fot. Patrol Saperski Bolesławiec

Kobieta podczas prac w ogrodzie motyką odcięła zapalnik granatu produkcji radzieckiej z czasów II wojny światowej. Strefa rażenia pocisku to 20 m!

 

O zdarzeniu, które miało miejsce w czwartek, 17 czerwca w Kruszynie koło Bolesławca informuje portal Istotne.pl.

Po tym jak żołnierze z Patrolu Saperskiego z 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie, iż kobieta znalazła w przydomowym ogródku granat ręczny przeciwpiechotny produkcji radzieckiej z czasów II wojny światowej niezwłocznie udali się na miejsce. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Strefa rażenia pocisku to 20 m.

Jak czytamy na facebookowym profilu Patrolu Saperskiego Bolesławiec z 23 Śląskiego Pułku Artylerii:

Należy mieć świadomość, że materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe.

Saperzy przypominają także i apelują, by w przypadku znalezienia czy to niewybuchów, czy przedmiotów mogących je przypominać w żadnym wypadku nie dotykać takich znalezisk, a już tym bardziej nie obracać i nie przenosić, a za każdym razem niezwłocznie powiadomić policję, która informacje o znalezisku przekaże saperom.

Na szczęście tym razem nie doszło do wybuchu. Przybyli na miejsce saperzy zlikwidowali zagrożenie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here