Broń automatyczna, amunicja, granat, narkotyki i gotówka

5
2482

Broń automatyczna, amunicja, granat, narkotyki i gotówka zabezpieczona przez funkcjonariuszy KAS i Policji.

 

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Policja zabezpieczyły broń automatyczną wraz z dwoma magazynkami, tłumikiem i amunicją, granat bojowy oraz 250 działek handlowych narkotyków i ponad 130 000 zł. Zatrzymano 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego.

Funkcjonariusze dolnośląskiej KAS i Policji ze Zgorzelca realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, podejrzewanego o produkcję metamfetaminy. Mężczyzna znany był policjantom z wcześniejszych czynności służbowych.

W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań, w pomieszczeniach zajmowanych przez 31-latka, zabezpieczono pistolet maszynowy wraz z dwoma magazynkami, tłumikiem i amunicją, granat bojowy oraz woreczki z kryształkami i suszem roślinnym. Zabezpieczono gotówkę w kwocie 130 000 zł.
Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że zabezpieczone substancje,
to metamfetamina i marihuana w ilości, z której można przygotować prawie 250 działek handlowych narkotyków.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychotropowych oraz posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

-/ Dolnośląska KAS /-

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here