Nadeszła odwilż. Znika śnieg, pojawiają się problemy!

0
789

Ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia o możliwych wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wydało IMGW. W Świeradowie- Zdroju sieć nie wytrzymuje ciśnienia.

 

 

Ostrzeżenie hydrologiczne o możliwych wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wydało Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych. Ostrzeżenia dotyczą m.in. zlewni Kwisy górnej do zbiornika Leśna, Kwisy od zbiornika Leśna do Nowogrodźca, zlewni rzeki Bóbr do zbiornika Pilchowice i zlewni rzeki Bóbr od zbiornika Pilchowice do Bobrzycy.

„Spływ wód opadowo- roztopowych powoduje wzrosty stanów wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Prognozowane są dalsze wzrosty stanów wody, z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach, szczególnie w zlewni Kaczawy, Bobru oraz Nysy Łużyckiej.” – wskazują meteorolodzy.

 

 

Rośnie poziom wody w rzekach. Stan ostrzegawczy odnotowano na rzece Kamienicy w Barcinku. Natomiast stan wód wysokich na wodowskazach na Czarnym Potoku w Mirsku oraz na rzece Kwisa w Gryfowie Śląskim i w Leśnej.

Odwilż połączona z opadami deszczu spowodowała spore problemy w Świeradowie- Zdroju, gdzie sieć wodno- kanalizacyjna nie wytrzymuje już ciśnienia. Na ulicy Bocznej wybijają studzienki.

Gwałtowne roztopy pokrywy śnieżnej w Górach Izerskich mogą w najbliższych godzinach spowodować spore problemy dla mieszkańców niżej położonych miejscowości, z lokalnymi podtopieniami włącznie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here