Zbiórka dla uchodźców w parafii św. Franciszka z Asyżu

0
446

Parafia św. Franciszka z Asyżu we Lwówku Śląskim poza modlitwą włączyła się w praktyczną pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

W niedzielne popołudnie w mediach społecznościowych Gwardian o. Piotr Reizner OFMConv wraz z braćmi z Lwówka Śląskiego opublikował komunikat, w którym zachęca parafian i sympatyków klasztoru do wsparcia:

Pokój i Dobro! Kochani Parafianie, Przyjaciele i Sympatycy naszego klasztoru! Wszyscy stajemy w obliczu dramatu wojny na Ukrainie. Poza modlitwą, pragniemy również w praktyczny sposób pomóc uchodźcom z terenów objętych działaniami zbrojnymi.

1. Fundacja św. Krzysztofa działająca przy Parafii Wniebowzięcia, zorganizowała około 100 miejsc dla uchodźców. Od dzisiaj postanowiliśmy zbierać dla Nich najbardziej potrzebne rzeczy. Są to:

  • środki czystości i higieny osobistej;
  • zastawa stołowa (talerze, sztućce);
  • nowa pościel, koce, poduszki;
  • żywność długoterminowa, żywność dla małych dzieci;
  • leki przeciwbólowe, materiały opatrunkowe

Dary można przynosić do kaplicy św. Antoniego – będziemy je codziennie przekazywać bezpośrednio do Fundacji. Kościół i kaplica są otwarte cały dzień (6:30 – 18:15).

2. W naszej zakrystii można również złożyć ofiary finansowe konkretnie dla tego miejsca (Fundacji).

3. Ponadto można dokonywać wpłat na specjalnie utworzone na ten cel konto 68 1020 2124 0000 8202 0166 5470, parafia Wniebowzięcia NMP, ul. Kościelna 27, 59-600 Lwówek Śląski – “POMOC UKRAINIE”.

4. W środę popielcową po wszystkich Mszach zbiórka pieniędzy do puszek na Ukrainę – przekażemy je bezpośrednio i w całości na konto znanego nam Ojca Biskupa Edwarda Kawy, franciszkanina ze Lwowa – uważamy, że on je najlepiej rozdysponuje.

5. Zwracamy się do wszystkich, którzy razem z nami mieliby możliwość pomocy osobom uciekającym z terenu wojny. Jeżeli ktokolwiek miałby możliwość udzielenia schronienia uchodźcom, to prosimy o pozostawienie w zakrystii kontaktu wraz z informacją ile osób i na jak długo mogłoby z Waszej pomocy skorzystać.

6. Wspólnie z braćmi podjęliśmy również decyzję o otwarciu klauzury i przyjęciu kilku rodzin z terenu Ukrainy na terenie naszego klasztoru.

Naszym pragnieniem jest pomóc osobom, które potrzebują bezpiecznego schronienia w tym czasie.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc! Z modlitwą!
– Gwardian o. Piotr Reizner OFMConv wraz z braćmi z Lwówka Śląskiego

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here