Nadajniki w powiecie lwóweckim rosną jak grzyby po deszczu

1
792
wieża telekomunikacyjna nadajnik

Burmistrz po rozpatrzeniu wniosku P4 Sp. z o.o. ustalił warunki lokalizacji inwestycji celu publicznego pn.: Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej sieci PLAY.

 

 

Telefony komórkowe w Polsce istnieją od zaledwie 30 lat! Start telefonii komórkowej miał miejsce dokładnie 18 czerwca 1992 roku, kiedy ruszyła sieć komórkowa Centertel. Marka ta była prekursorem na polskim rynku operatorów komórkowych. Mimo tak krótkiej historii dziś mało kto wyobraża sobie życie bez telefonu. Smartfony skradły serca szczególnie osób z młodszego pokolenia. Jednak nadal nie w każdym zakątku kraju sieć komórkowa ma zasięg.

Z tym zasięgiem różnie bywa m.in. w gminie Mirsk. Tu nadajników jest stosunkowo mało. Ale to stopniowo się zmienia. Mimo, że niekiedy na przeszkodzie pojawiają się protestujący, obawiający się szkodliwego promieniowania mieszkańcy, to operatorzy rozbudowywaną i unowocześniają sieć.

W dniu 16 listopada 2022 roku Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk po rozpatrzeniu wniosku P4 Sp. z o.o. ustalił warunki lokalizacji inwestycji celu publicznego pn.: „Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej sieci PLAY o nazwie LBA3027A wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą (wewnętrzna linia zasilająca, kanalizacja dla światłowodu)”.

Inwestycja ma stanąć na części działki nr 38/1, 33 i 3 obręb Giebułtów, gmina Mirsk.

1 KOMENTARZ

  1. A w pluczkach górnych zasięgiem jest bardzo kiepsko, w niektórych miejscach czeba chodzić po podwórku i szukać zasięgu. Kompletna lipa, tylko połączenia alarmowe haha

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here