Nad ranem w Krzewiu Wielkim spłonęła druga stodoła. WIDEO

3
2095

Z dwoma pożarami budynków gospodarczych w Krzewiu Wielkim przyszło dzisiejszej nocy walczyć strażakom z powiatu lwóweckiego.

 

W sobotni wieczór, tuż przed godziną 22. Do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego, stodoły w Krzewiu Wielkim. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków. Po dojeździe pierwszych zastępów budynku cały stał w ogniu. Mimo starań strażaków nic z niego nie zostało. Jednak dzięki szybkiej akcji ogień nie przeniósł się na inne zabudowania.

czytaj: Wielki pożar w Krzewiu Wielkim

Po kilku godzinach działań, dogaszania pogorzeliska strażacy wrócili do jednostek. Jednak spokój w Krzewiu Wielkim nie trwał zbyt długo. Nad ranem wybuchł tam kolejny pożar. Kilkanaście minut przed godziną 5. Rano do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła kolejna informacja o pożarze budynku gospodarczego w tej samej miejscowości.

Na miejsce – podobnie jak wcześniej – natychmiast zadysponowano trzy zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim, dwa zastępy z OSP KSRG Gryfów Śląski, OSP Ubocze i OSP Krzewie Wielkie. W trakcie dojazdu jednostek pożar był już mocno rozwinięty. Jak widać na opublikowanym przez redakcję Lwówecki.info materiale wideo nadesłanym przez czytelników z budynku nie wiele już pozostało.

Po kilkugodzinne akcji druhowie wrócili do jednostek. To jednak nie był całkowity koniec ich działań w uboczu. Po godzinie 9 rano strażacy ponownie zostali zadysponowani do Krzewia Wielkiego, gdzie już w świetle dziennym dogaszają pogorzelisko i pomagają w jego uprzątnięciu.

Przyczyna pożaru wydaje się tu być wręcz oczywista. Na miejscu działa także lwówecka policja. Miejmy nadzieję, iż podobnie jak udało się to w Giebułtówku również w tym przypadku uda się złapać podpalacza.


Podpalacze w rękach policji?

3 KOMENTARZE

  1. Nie ma innej możliwości niż że to jakiś psychol się świetnie bawi. Szkoda tylko właścicieli budynków. Dobrze że nikt nie stracił życia ani zdrowia w tych pożarach

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here